Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

"Formuła 1: Jazda o życie" - długo wyczekiwany dokument o F1 w marcu

Formuła 1 i Netflix ogłosili dzisiaj szczegóły długo oczekiwanego dokumentu na temat królowej sportów motorowych „Formuła 1: Jazda o życie”, który będzie dostępny od 8 marca na platformie Netflix.

„Formula 1: Drive to Survive”, bo tak brzmi oryginalny tytuł dokumentu to chwytliwa, wysokooktanowa seria składająca się z dziesięciu części. Po raz pierwszy w historii F1 udało się uzyskać ekskluzywny i kameralny dostęp do największych, motoryzacyjnych mistrzostw świata na świecie.

10-odcinkowy dokument będzie opowiadał głównie o sezonie 2018. Na torach w tym roku debiutuje nowa generacja zawodników. Postęp widoczny jest także w Formule 1, która otwiera drzwi do kierowców, właścicieli zespołów i kluczowych postaci ze światka F1.

Twórcami dokumentu są osoby, które odpowiadają za takie filmy jak „Senna” czy „Amy”. Zapewniają oni, że seria ta ujawni prawdziwą historię F1 – nie tylko skupiając się na walce o mistrzowskie tytuły, ale dając widzom możliwość wglądu w życie osobiste kierowców, jak i osób związanych bardzo mocno z Formułą 1.

Cały pomysł stworzenia tego materiału filmowego postanowił skomentować dyrektor ds. Praw medialnych w Formule 1 Ian Holmes.

„Z radością ogłaszamy, że proces tworzenia nowego dokumentu „Formula 1: Drive to Survive”, został zakończony. To będzie naprawdę wyjątkowa seria,  która pomoże nam pokazać niezliczone historie, które miały miejsce na torze jak i poza nim. Nawiązanie współpracy z platformą Netflix było strzałem w dziesiątkę, ponieważ jest to największy serwis z filmami i serialami. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy Formuła 1 stanie się topową marką medialną i rozrywkową, a co za tym idzie, pomoże przyciągnąć nowych fanów” – powiedział Holmes.

Głos w tej sprawie postanowił również zabrać jeden z producentów Paul Martin.

„Netfilx był idealną platformą, na której możemy opowiedzieć historię tego niesamowitego sportu, jakim jest Formuła 1. Od dawna jest ona miejscem wielkich emocji, dramatów, zwycięstw, upadków oraz skupiskiem ważnych osób. Jednak do tej pory świat królowej sportów motorowych był w dużej mierze ukryty. „Formula 1: Drive to Survive” przenosi widzów prosto do tego skrytego świata i pokazuje, jak to jest żyć, pracować i ścigać się w najszybszym sporcie na świecie” – skomentował Martin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone