Formuła 1

Sergio Perez - Racing Point Force India Formula One Team

Force India dąży do pierwszej trójki w 2019 roku

Zespół Racing Point Force India zapowiada, że w sezonie 2019 zrobią wszystko by zbliżyć się do czołowej trójki lub nawet wskoczyć do niej. Aktualnie zespół zajmuje siódmą lokatę w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem czterdziestu trzech oczek.

Na ten moment czołowe trzy zespoły (Mercedes, Ferrari i Red Bull Racing) wyprzedzają zdecydowanie resztę stawki. Force India jest jedynym zespołem spoza wielkiej trójki, któremu udało się stanąć na podium podczas obecnego sezonu, miało to miejsce podczas GP Azerbejdżanu, gdzie Sergio Perez stanął na najniższym stopniu podium.

Pomimo dużej luki między trzema topowymi zespołami a resztą stawki, szef zespołu Racing Point Force India Otmar Szafnauer powiedział, że zamierzają w sezonie 2019 zbliżyć się do czołowej trójki, a być może wskoczyć do niej, wyprzedzając któryś z topowych zespołów.

Chcemy walczyć o trzeci miejsce w klasyfikacji konstruktorów, prócz naszego zespołu do tej walki może włączyć się również zespół Renault - powiedział szef zespołu Racing Point Force India.

Szafnauer nie ukrywa, że postęp, jaki robi z każdym wyścigiem jego zespół to głównie zasługa Lawrence'a Strolle'a, bez którego nie byłoby zespołu Force India w stawce F1 przez problemy finansowe, które ma już za sobą.

Zdałem sobie sprawę, że razem z Lawrencem mamy podobny pomysł na prowadzenie zespołu, co bardzo dobrze wpływa na rozwój. Lawrance chce za wszelką cenę w 2019 roku wskoczyć do czołowej trójki, a dzięki jego wsparciu finansowemu jest to możliwe.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone