Formuła 1

Sergio Perez - Force India

Force India bez nowego przedniego skrzydła w Bahrajnie

Zespół z Silverstone postanowił zrezygnować z przedniego skrzydła testowanego podczas piątkowych treningów na torze Sakhir w samochodzie Sergio Pereza.

Ekipa Force India zdołała wyprodukować tylko jeden egzemplarz przedniego skrzydła na drugą tegoroczną rundę Formuły 1. Ze względu na to, że w inauguracji sezonu w Australii został sklasyfikowany wyżej, to Sergio Perez go otrzymał.

Dane zebrane podczas piątkowych treningów wykazały jednak, że ta nowa część zupełnie się nie sprawdza i w związku z tym zrezygnowano z niej.

Nie korzystamy z nowego przedniego skrzydła. Zrezygnowaliśmy z niego, ponieważ nie pracował tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy. To było oparte jedynie na danych, ponieważ trudno mi określić wpływ tak małej rzeczy – powiedział Sergio Perez.

Meksykanin zakwalifikował się do GP Bahrajnu na dwunastej pozycji, ale być może były w stanie osiągnąć lepszy wynik, gdyby nie problem z gromadzeniem energii przez baterię.

Dość późno odpuściłem okrążenie na swoim drugim przejeździe, co oznaczało, że miałem w zanadrzu naprawdę mało mocy. Musiałem przez to bardzo naciskać, żeby ją odzyskać, ale ostatecznie mi się to nie udało. Myślę, że mógłbym dostać się do Q3, jednak ponownie mieliśmy kolejną usterkę związaną z gromadzeniem energii – relacjonował kierowca Force India.

Takich problemów uniknął jego zespołowy partner – Esteban Ocon. Francuz awansował po raz pierwszy do Q3 w sezonie 2018 i pokazał, że słaby występ całej ekipy w Australii był jedynie wypadkiem przy pracy.

To było naprawdę dobre osiągnięcie i chłopcy wykonali fantastyczną pracę zmieniając wszystkie te części, a także zdołali uzyskać czysty obraz balansu samochodu. To były prawie dwa dni zimowych testów, które zrobiliśmy w trakcie półtorej godziny. Poprawialiśmy się z sesji na sesję i najwięcej wyciągnęliśmy z auta podczas kwalifikacji – wyjaśnił Esteban Ocon.

Po karze dla Lewisa Hamiltona, Francuz do GP Bahrajnu wyruszy z ósmego pola, obok Nico Hulkenberga z Renault. Sergio Perez natomiast rozpocznie drugi tegoroczny wyścig Formuły 1 z szóstego rzędu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone