Formuła 1

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Flavio Briatore: Ferrari nie pokona Mercedesa

Były szef zespołu Renault Flavio Briatore twierdzi, że zespół Ferrari nie będzie w stanie postawić się w obecnym sezonie ekipie Mercedesa i zdobyć mistrzowskiego tytułu, który jest tak bardzo wyczekiwany w ekipie z Maranello.

"Tegoroczny sezon będzie bardzo trudny dla zespołu Ferrari. Patrząc na poprzedni rok oraz początek obecnego, zespół Ferrari nie zmienił nic. Mieli sporo czasu w przerwie między sezonami na przygotowanie takiej konstrukcji, która pomoże zdobyć im mistrzostwo, tymczasem nawet nie zdołali zmniejszyć dystansu do ekipy Mercedesa" - powiedział Flavio Briatore.

W związku z dużą stratą Ferrari do Mercedesa Briatore uważa, że jedyną rywalizacją na przodzie stawki, jaką będzie nam dane oglądać w tym sezonie, odbędzie się pomiędzy Hamiltonem oraz Bottasem.

"Patrząc na stratę, jaką aktualnie ma Ferrari do Mercedesa, to jedyna walka, którą będzie nam dane oglądać w czołówce to pojedynek wewnętrzny w zespole Mercedesa pomiędzy Bottasem i Hamiltonem. Ferrari, żeby nawiązać jakąkolwiek walkę ze srebrnymi strzałami na torze, musi w szybkim czasie odrobić osiem do dziewięciu dziesiątych sekundy, co będzie ciężkim zadaniem."

Według Włocha aktualna Formuła 1 powoli zmienia się w oponiarskie mistrzostwa świata, ponieważ najwięcej mówi się o oszczędzaniu ogumienia, a nie o kierowcach, którzy walczą koło w koło na torze.

"Jeżeli masz mistrzowski bolid, to będziesz szybki na każdym torze, niezależenie czy będzie to Australia, Monako czy też Japonia. Żeby wygrywać wyścigi, musi wszystko pracować idealnie w bolidzie, ale aktualnie coraz więcej zależy od opon i to one stają się najważniejsze."

"Oglądając F1 w telewizji słyszysz tylko i wyłącznie o oponach, oponach i jeszcze raz oponach, a nie o walce gladiatorów na torze, którzy toczą ze sobą rywalizację na milimetry."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone