Fittipaldi i Deletraz kierowcami testowymi i rezerwowymi zespołu Haas

Fittipaldi i Deletraz kierowcami testowymi i rezerwowymi zespołu Haas

Zespół Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz pozostaną w zespole, stając się oficjalnymi kierowcami testowymi i rezerwowymi amerykańskiej ekipy.

W ubiegłym roku obaj wykonywali prace symulacyjne dla zespołu Haas, a w 2018, podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi, zadebiutowali za kierownicą VF-18.

Fittipaldi i Deletraz prawdopodobnie będą także reprezentować zespół Haas w kolejnej odsłonie wirtualnego Grand Prix Formuły 1, jakie odbędzie się 5 kwietnia.

"Pietro i Louis bardzo dobrze radzili sobie w ciągu ostatnich 12 miesięcy" - przyznał Gunther Steiner, szef zespołu Haas. "Ich praca w symulatorze była bez wątpienia cenna, ponieważ w zeszłym sezonie stawiliśmy czoła dużym wyzwaniom i cieszymy się, że możemy zaoferować im dalsze możliwości poszerzania relacji z zespołem w 2020 roku."

Pietro Fittipaldi spędził sezon 2019 w serii DTM. Posiada tytuł mistrzowski serii Formuły V8 3.5 i rywalizował także w serii IndyCar. Jest synem dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 i zwycięzcy Indy 500, Emersona Fittipadiego.

"Nie mogę doczekać się, kiedy ponownie będę mógł rozwijać się z zespołem Haas" - powiedział Pietro Fittipaldi. Formuły 1 uczysz się cały czas, nieważne czy spędzasz godziny w symulatorze, czy fizycznie za kierownicą bolidu - razem z Haasem przejechałem ponad 2000 kilometrów."

Louis Deletraz weźmie z kolei ponownie udział w Mistrzostwach FIA Formuły 2 z zespołem Charouz Racing System. W ubiegłym roku trzykrotnie stanął na podium i zajął ósme miejsce w mistrzostwach.

"Bycie oficjalnym kierowcą testowym i rezerwowym w Formule 1 to kolejny krok na drodze do osiągnięcia mojego ostatecznego celu, jakim jest rywalizacja w Formule 1" - skomentował Deletraz. "Zadebiutowałem w samochodzie Formuły 1 z zespołem Haas i cieszę się z dalszych możliwości jakie otrzymałem."