FIA stara się podjąć działania w związku z koronawirusem

FIA stara się podjąć działania w związku z koronawirusem

W Genewie właśnie zakończyło się posiedzenie FIA. Podczas dzisiejszego spotkania z prezesem Jeanem Todtem w Genewie podjęto decyzje oraz regulacje odnośnie zawodów sportowych od Formuły 1 po rozgrywki wirtualne.

Jedną z pierwszych decyzji było opracowanie postępowań w związku z epidemią koronawirusa. Tempo rozszerzania się choroby, jak i liczba zakażeń oraz zgonów doprowadziła do odwołania wielu masowych imprez lub zamknięcia ich dla widowni. Doszło w ten sposób do anulowania m.in. Grand Prix Chin F1 i e-Prix Rzymu. Na dodatek zagrożone jest również e-Prix Francji i Seulu. Jeśli chodzi o Formułę 1, w Bahrajnie wprowadzono restrykcje dla podróżujących poprzez ograniczenie sprzedaży biletów.

W tym wypadku przedstawiono szczegółową prezentację dotyczącą rozwoju epidemii COVID-19. We współpracy z Przewodniczącym Komisji Medycznej Międzynarodowej Federacji Samochodowej, utworzono komórkę kryzysową FIA, która będzie zbierać się co drugi dzień, aby monitorować najnowsze wydarzenia oraz sytuację epidemiologiczną na całym świecie. Dzięki temu FIA, wraz ze swoimi Klubami Członkowskimi zapewniła, że kontroluje sytuacje zdrowotną na świecie szczególnie w obszarach motorsportu. Federacja podjęła też współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia, jak i władzami czy rządami krajowymi.

W kwestii nadchodzących zawodów FIA jak komentuje: „Zamierzamy podjąć wszelkie działania wymagane w celu ochrony globalnej społeczności kierowców wyścigowych i szerszej publiczności, w tym w razie potrzeby odwołania bądź odłożenia daty zawodów.”