Formuła 1

Kask F1

FIA opublikowała nowy standard kasków F1

Światowa Federacja Samochodowa zaprezentowała nowy standard kasków Formuły 1, który zacznie obowiązywać od sezonu 2019.

Nowa generacja kasków zapewni większe bezpieczeństwo kierowcom. Składać się na to będzie zaawansowana ochrona balistyczna oraz zwiększone możliwości absorpcji energii. W trakcie prac przygotowawczych FIA korzystała z pomocy firm Stilo, Bell Racing, Schuberth oraz Arai.

Górna warstwa wizjera została obniżona o 10 milimetrów, co pozwoli ograniczyć ryzyko powstanie obrażeń u kierowcy po uderzeniu niewielkich części w kask. W domyśle, takie rozwiązanie mogłoby uchronić Felipe Massę przed poważnymi obrażeniami, gdy podczas kwalifikacji do GP Węgier 2009 został uderzony sprężyną.

Konstrukcja łupinowa została wyprodukowana z użyciem zaawansowanych materiałów kompozytowych, aby zapewnić odporność na kruszenie się i przebicie.

Aktualne kaski już są najbezpieczniejszymi na świecie, ale nowy standard wniesie je na jeszcze wyższy poziom. Ważnym dla naszych wszystkich prac nad bezpieczeństwem jest to, abyśmy ciągle dokonywali poprawy i dlatego właśnie wymagamy od wszystkich producentów spełnienia najbardziej restrykcyjnych wymogów – powiedział były dyrektor FIA do spraw bezpieczeństwa Laurent Mekies.

Nowy standard kasków od sezonu 2019 będzie obowiązywał wszystkich kierowców Formuły 1, a w kolejnych latach będzie obowiązywał także w innych seriach wyścigowych.

 

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone