Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Ferrari zyskało na poprawkach szykowanych na sezon 2020

Zespół Ferrari od zakończenia przerwy wakacyjnej imponuje swoją formą. Mattia Binotto uważa, że tak radykalna poprawa tempa jest spowodowana wprowadzeniem do bolidów Ferrari rozwiązań, które planowo miały pojawić się dopiero w sezonie 2020.

Ekipa z Maranello wygrała po wakacjach trzy wyścigi i niewiele brakło, aby ta seria była kontynuowana również w Rosji. Włoski zespół przywiózł na tegoroczne GP Singapuru dość pokaźne poprawki, które będą używane prawdopodobnie w sezonie 2020. Zarówno Vettel, jak i Leclerc odstawali w tym sezonie zdecydowanie od kierowców Mercedesa i Red Bulla na torach, które wymagają od bolidów generowania dużej siły docisku. Wprowadzone zmiany zaczęły jednak działać zgodnie z założeniami, co automatycznie poprawiło formę Ferrari na tego typu obiektach.

Według nieoficjalnych doniesień zespół Mercedes ma na Suzuce odpowiedzieć swoim pakietem poprawek, który ponownie ma wygenerować dużą przewagę srebrnych strzał.

Szef zespołu Ferrari uważa, że wszystkie wprowadzone w tym sezonie zmiany będą miały duży wpływ na przyszłoroczną konstrukcję zespołu. Binotto informuje również, że ostatnio wprowadzone poprawki w większości pochodzą z przyszłorocznego projektu.

"Wprowadzony ostatnio pakiet poprawek w większości pochodzi z projektu przygotowanego na sezon 2020. W przyszłym roku regulamin techniczny pozostaje niezmieniony, co daje nam duże pole manewru pod koniec bieżącego sezonu. Wszystkie zmiany i poprawki z bieżącego sezonu będą miały duży wpływ na przyszłoroczny sezon. Liczymy, że dobre zrozumienie tegorocznej konstrukcji przyniesie nam duże korzyści również w przyszłym roku" - powiedział Mattia Binotto.

Szef Ferrari zaznacza również, że przyszłoroczny regulamin powoduje, że zespół nie musi szukać nowej filozofii przy konstruowaniu nowego bolidu. Zaznacza także, że przyszłoroczna konstrukcja będzie kontynuacją tegorocznej koncepcji.

"Brak zmian w regulaminie powoduje, że koncepcja bolidu najprawdopodobniej pozostanie niezmieniona. Nasza tegoroczna koncepcja na pierwszy rzut oka była nietrafiona. Jeżeli jednak przeanalizujemy dokładnie przebieg bieżącego sezonu, można dostrzec również sporo pozytywnych stron. Ostatnie poprawki wyeliminowały nasze słabe strony, co było bardzo widoczne w ostatnich GP" - podsumował szef zespołu Ferrari.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone