Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Ferrari zatrudni Charlesa Leclerca na sezon 2019?

Według informacji serwisu Motorsport.com ekipa z Maranello jest gotowa na to by zakończyć współpracę z Kimim Raikkonenem i w zamian zatrudnić Charlesa Leclerca.

W zeszłym roku pomimo niezadowalającej dyspozycji, Ferrari przedłużyło umowę z Finem o jeden sezon. Jego tegoroczna forma była już znacznie lepsza, prezentował osiągi zbliżone do Sebastiana Vettela, jednak jego tempo wyścigowe było wyraźnie słabsze i w ostatnich dwóch zawodach wyraźnie odstawał od pozostałych kierowców reprezentujących trzy najlepsze ekipy.

Ferrari rozważało uzupełnienie składu na przyszły rok Danielem Ricciardo, ale uznano, że koszty zatrudnienia go w połączeniu z wysoką pensją Sebastiana Vettela byłyby zbyt duże.

W związku z tym faworytem do zajęcia miejsca Kimiego Raikkonena stał się Charles Leclerc. Monakijczyk po trudnym początku naprawdę imponuje w całym światku Formuły 1. Niezbyt konkurencyjną maszyną Saubera rywalizuje o punkty i zostawił już daleko z tyłu swojego partnera z ekipy – Marcusa Ericssona.

Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została podjęta, ale Ferrari skłania się do tego, aby dać 20-latkowi promocję do swojego zespołu. W ten sposób ekipa z Maranello zrezygnowałaby z trendu zatrudniania jedynie doświadczonych kierowców.

Kimi Raikkonen pytany o swoją przyszłość w czwartek przed GP Francji powiedział, że nic się w tym temacie nie zmieniło względem poprzedniego tygodnia czy miesiąca.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone