Ferrari zamierza poprzeć przeniesienie rewolucji na sezon 2022

Ferrari zamierza poprzeć przeniesienie rewolucji na sezon 2022

Mattia Binotto oznajmił, że zespół Scuderia Ferrari gotów jest poprzeć działania mające na celu odroczenie zmian w regulaminie technicznym na sezon 2022.

Na początku tygodnia, wszystkie zespoły wyjątkiem Ferrari, zgodziły się, że przeniesienie o rok rewolucji technicznej jest rozwiązaniem, które należy wcielić w życie w obliczu epidemii koronawirusa, która spowodowała odwołanie pierwszych wyścigów sezonu 2020.  Ferrari nie udzieliło jednak poparcia, tłumacząc to potrzebą przemyślenia tego rozwiązania, co wstrzymało cały, wymagający jednomyślności projekt.

Jednakże przed mającą odbyć się dziś konferencją zespołów i władz Formuły 1 oraz FIA, Scuderia Ferrari wydała oświadczenie, że gotowa jest wspierać to, co najważniejsze w Formule 1:

„Będziemy prowadzić rozmowę konferencyjną ze wszystkimi innymi zespołami, F1 i FIA, aby omówić sytuację i wpływ, jaki ma ona nie tylko na ten sezon, ale także na następny.”

„Musimy uważnie ocenić każdy aspekt i przekonać się, czy nie jest to tak naprawdę czas, aby myśleć odroczeniu wprowadzenia nowych przepisów technicznych do 2021 r.”

„ W każdym razie Ferrari jest gotowe wziąć odpowiedzialność za wybór, który musi być dokonany w ostatecznym interesie tego sportu, z pewnością nie jest to czas na egoizm i taktykę” – powiedział Binotto.

Dyskutowane rozwiązanie polegać będzie na tym, że zespoły które uzyskają homologację FIA na podwozia zbudowane według nowej specyfikacji do końca roku 2020, uzyskają pełną swobodę w rozwoju pakietów aerodynamicznych, co pozwoli na rozwój nowych konstrukcji które pojawią się w sezonie 2022.