Formuła 1

Charles Leclerc i Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Ferrari z trzecią specyfikacją silnika podczas GP Włoch

Zespół Ferrari potwierdził, że podczas Grand Prix Włoch na torze Monza wykorzysta jednostkę napędową w trzeciej specyfikacji, w celu poprawy tempa obu swoich kierowców.

Ekipa z Maranello, w przeciwieństwie do swoich rywali, nie zdecydowała się wykorzystać trzeciej specyfikacji silnika na torze Spa-Francorchamps, a w nowe jednostki wyposażyła swoje klienckie ekipy, Alfę Romeo i Haasa.

Po sobotniej awarii silnika w bolidzie Antonio Giovinazziego pojawiły się obawy co do nowych jednostek, jednak Mattia Binotto przyznał, że odbędzie się dochodzenie w tej sprawie, aby wyjaśnić, co było przyczyną takiego stanu rzeczy.

Szef Ferrari potwierdził także, że Ferrari planuje wykorzystać zmodernizowane jednostki w swoim zespole, co nie przyniesie kar dla Charlesa Leclerca i Sebastiana Vettela.

"Czas na nasze domowe Grand Prix i nie ma lepszego sposobu na przyjazd na Monzę niż jako zwycięzca ostatniej rundy na Spa-Francochamps" - powiedział Mattia Binotto.

"Monza to tor, na którym jeździmy z bardzo dużymi średnimi prędkościami, z długimi prostymi i mocnymi hamowaniami, a także niskim pakietem aerodynamicznym. W ten weekend planujemy wprowadzić naszą trzecią jednostkę napędową."

Ferrari na Grand Prix Włoch zmierza jako faworyt, jednak Binotto ostrzegł, że zespół musi zrobić wszystko perfekcyjnie, aby móc cieszyć się z kolejnego sukcesu.

"Widzieliśmy w Belgii, że aby wygrać, musimy zrobić wszystko do perfekcji, a naszym celem jest zrobić dokładnie do samo na torze Monza. Nie będzie miejsca na błędy" - przyznał.

"Nasz domowy wyścig jest zawsze ważny, ale tym razem jest to szczególne, ponieważ świętujemy dziewięćdziesięciolecie Scuderii Ferrari. Wyścigi przed domowymi fanami są zawsze dodatkowym impulsem i dalszą motywacją do dobrego działania" - dodał.

Charles Leclerc podczas Grand Prix Belgii zaprezentował bardzo dobrą prędkość podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej, w której swojego zespołowego kolegę, który był drugi, wyprzedził o ponad siedemdziesiątych sekundy. Monakijczyk, podobnie jak Sebastian Vettel, zmagał się jednak z tempem wyścigowym, co będzie także kluczem od kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone