Ferrari z kolejnymi poprawkami aerodynamicznymi podczas GP Węgier

Zespół Ferrari kontynuuje rozwój swojego bolidu, wyprowadzając kolejne poprawki aerodynamiczne, które pojawią się podczas Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

Ferrari kontynuuje rozwój swojego bolidu i z wyścigu na wyścig dogania swoich najbliższych rywali, co pokazały wyścigi w Austrii, czy Niemczech, jednak nadal nie zdołał stanąć na najwyższym stopniu podium, w przeciwieństwie do Mercedesa oraz Red Bulla.

Szef włoskiej ekipy potwierdził, że na Węgrzech Ferrari będzie kontynuowało prace nad swoim pakietem, który został wprowadzony w poprzednich kilku wyścigach, a także skorzysta z nowych udoskonaleń aerodynamicznych.

"Ważne będzie, aby sprawdzić, czy ten wyścig stanowi dalsze potwierdzenie, że nasz samochód poprawił się na różnych typach obiektów" - powiedział Mattia Binotto.

"Będziemy mogli liczyć na różne elementy, które niedawno wprowadziliśmy, a także pewne aktualizacje aerodynamiczne."

Oba bolidy Ferrari notowały także problemy pod względem niezawodności, co było najbardziej widoczne podczas Grand Prix Niemiec, kiedy Vettel i Leclerc przedwcześnie musieli pożegnać się z sesją kwalifikacyjną.

Binotto przyznał, że zespół będzie kontynuował prace nad poprawą niezawodności, aby wykluczyć problemy, z którymi ekipa zmagała się na torze Hockenheimring.

"Oczywiście skupiamy się na rozwiązaniu naszych ostatnich problemów z niezawodnością, aby zapewnić, że nie pojawią się ponownie."

"Hungaroring to tor, na którym chłodzenie jest zwykle ważnym czynnikiem i gdzie samochody poruszają się z maksymalną siłą docisku. Opony są bardzo obciążone, ze względy na rodzaj zakrętów i to dotyczy także pojedynczego okrążenia podczas kwalifikacji" - przyznał szef zespołu Ferrari.