Ferrari rozważało zmianę kierowców na prowadzeniu w GP Singapuru

Mattia Binotto przyznał, że zespół rozważał zmianę kierowców, biorąc pod uwagę, że ich własna strategia kosztowała Leclerca zwycięstwo, jednak nie zdecydowali się na to.

Charles Leclerc po bardzo dobrym tempie w kwalifikacjach, do niedzielnego wyścigu wystartował z pierwszego pola i do pierwszych zjazdów do pit stopu, to właśnie Monakijczyk przewodził stawce. Vettel tymczasem musiał zadowolić się trzecią lokatą, na której pozostał po starcie, choć w początkowej fazie walczył z Hamiltonem o drugie miejsce.

Wszystko zmieniło się jednak po zjeździe Vettela do boksów, który jako pierwszy pojawił się na zmianę ogumienia. Jedno okrążenie wystarczyło, aby strategia Ferrari okazała się sukcesem. Po zjeździe Leclerca na zmianę opon Monakijczyk opuścił boksy za swoim zespołowym kolegą.

Młody zawodnik Ferrari, jeszcze przez radio, wyraził swoją dezaprobatę odnośnie strategii i podcięciu jego osoby, ale także poprosił o więcej mocy, aby mógł powalczyć o pierwsze miejsce z Vettelem, zachowując dużą rozwagę i chęć osiągnięcia dubletu.

Tak się jednak nie stało i Leclerc musiał zadowolić się drugą lokatą, mijając linię mety z ponad dwusekundową stratą do Vettela.

Po zakończeniu wyścigu szef Ferrari wyjawił, że zespół rozważał zmianę kierowców na prowadzeniu, jednak ostatecznie nie zdecydowano się na ten zabieg.

"Czy rozważaliśmy zmianę? Tak, rozważaliśmy" - powiedział mediom Binotto. "Myśleliśmy na tym etapie przynajmniej, że to właściwy wybór, aby tego nie robić."

"Teraz wciąż rozmawiamy z naszymi dwoma kierowcami, czy to był właściwy wybór, czy nie. Ale tak, pomyśleliśmy o tym, choć tego nie zrobiliśmy."

Szef Ferrari jest przekonany, że Leclerc z czasem zrozumie decyzję zespołu i będzie zadowolony, iż Ferrari zdobyło dublet.

"Jestem pewien, że szybko zrozumie powód takiego wyboru. Ważnym jest także dla mnie, aby był również szczęśliwy, szczęśliwy dla zespołu z pierwszej i drugiej pozycji."

"Oczywiście dla niego jest to przegrana, ale mogło być odwrotnie w Belgii" - dodał.