Ferrari przygląda się Sainzowi

Szefowie ekipy Scuderia Ferrari przyglądają się rozwojowi kariery Carlosa Sainza Juniora.

Zgodnie ze stanowiskiem włoskiego zespołu, priorytetem na sezon 2021 są rozmowy z Charlesem Leclerkiem oraz Sebastianem Vettelem, jednocześnie z zaznaczeniem, że Sainz może być jedną z opcji na przyszłość.

Syn utytułowanego kierowcy rajdowego jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników sezonu 2019. Pochodzący z Madrytu kierowca bardzo dobrze czuje się w ekipie McLarena, skupiając na sobie tym samym uwagę całego padoku.

Mattia Binotto stwierdził nawet, że w kontekście Hiszpana, wszystkie opcje są realne. Co ciekawe, niektórzy komentatorzy sugerują, że Sebastian Vettel może być zainteresowany startami w McLarenie, począwszy od sezonu 2021.

Carlos Sainz ma jednak konkurenta nie tylko w osobie Vettela. Chociaż Ferrari wyklucza współpracę z Verstappenem czy Alonso, nadal w grze o fotel w czerwonym bolidzie pozostają, chociażby tacy zawodnicy, jak Hamilton czy Giovinazzi.

Sam Carlos Sainz jak na razie skupia się jednak na swoich występach dla McLarena: "Jest zbyt wcześnie, aby mówić o sezonie 2021, jesteśmy jeszcze w 2019. Potem otworzą się nowe możliwości."

"Jestem bardzo zadowolony z projektu, w którym biorę udział. Daje mi to dużo motywacji. Myślę, że jeśli w sezonie 2020 zrobimy kolejne kroki naprzód, moja motywacja to kontynuacji tej pracy będzie jeszcze większa" - dodał Hiszpan.