Ferrari chce sprawdzić nowe części także na torze Soczi

Zespół Ferrari przyznał, że chce przetestować nowe części aerodynamiczne, które zostały przywiezione do Singapuru, także w Soczi i sprawdzić, czy będą odpowiednie na takim obiekcie.

Włoska ekipa na uliczny tor w Singapurze przywiozła nowe części aerodynamiczne, które sprawdziły się i pozwoliły na zwycięstwo, przed Mercedesami, a także Red Bullem.

Ferrari chce teraz te same części przetestować w Soczi, na zupełnie innym torze i zakończyć zwycięską passę Mercedesa, na co liczą także obaj kierowcy - Sebastian Vettel i Charles Leclerc.

"Po trzech zwycięstwach z rzędu, chcemy przyjechać do Rosji, aby zobaczyć i sprawdzić, jak nasze najnowsze poprawki aerodynamiczne będą działać na torze, który jest kolejnym rodzajem obiektu" - powiedział szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto.

"Soczi posiada długie proste i bardzo gładką nawierzchnię, gdzie po raz kolejny nie będzie łatwo wyciągnąć wszystkiego z opon."

"Obwód wymaga także zupełnie innych ustawień oraz konfiguracji aerodynamicznej, niż ten w Singapurze. Kluczem będzie dobrze zbalansowane auto."

"Prognoza pogody dla Soczi zapowiada zmienne warunki, dlatego ważne będzie przygotowani się na każdą ewentualność."

Głodny kolejnego zwycięstwa jest Sebastian Vettel. Niemiecki kierowca był bliski wygranej w latach poprzednich, po starcie z pierwszej lokaty, jednak finalnie kończył zmagania na drugiej i trzeciej lokacie.

"Kilka razy ścigaliśmy się w Rosji. To kolejny tor, na którym jesteśmy blisko wygranej, ale nigdy do końca jej nie osiągnęliśmy" - przyznał Sebastian Vettel.

"Rozpoczynałem wyścig z pierwszego rzędu i tak naprawdę dwa lata temu Ferrari zablokowało pierwszy rząd, ale chcemy satysfakcji z tego ostatniego kroku i wygranej."

"To coś wyjątkowego ścigać się obok Stadionu Olimpijskiego oraz Placu Medalowego, wykorzystywanych podczas Zimowych Igrzysk, więc jest to coś wyjątkowego, także pod względem ustawień."

Kierowca Ferrari przyznał także, że to jeden z najtrudniejszych torów w kalendarzu, na którym ciężko znaleźć dobre punkty hamowania oraz zachować kompromis pomiędzy szybkim i oszczędnym autem pod względem opon.

"Wiele zakrętów jest do siebie podobnych, ale wszystkie są bardzo techniczne. Znalezienie punktu wejścia w zakręt może być dość trudne, podobnie jak punkty hamowania, jak również znalezienie kompromisu, w którym auto będzie szybkie, a jednocześnie dbające o opony."

"Z technicznego punktu widzenia jest to jeden z najtrudniejszych torów, jakie mamy w kalendarzu, ale satysfakcjonującym jest, gdy możesz pokonać idealne okrążenie, szczególnie w kwalifikacjach."

Charles Leclerc dodał: " Przyjazd do Rosji z trzema pozytywnymi weekendami, które za nami, jest przyjemny. Poczyniliśmy znaczne postępy w naszym samochodzie, szczególnie pod względem osiągów na torach o dużym docisku i wydaje się być teraz bardziej konkurencyjny na różnych obiektach."

"Tor w Soczi może być trudny, ponieważ zawiera kombinację szybkich prostych i wielu zakrętów, szczególnie w ostatnim sektorze. Z niecierpliwością czekam na powrót do samochodu w piątek, aby zobaczyć, jak idzie nam na tym torze i czas pokaże, czy możemy być tutaj tak silni, jak ostatnio" - dodał.