Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren Renault

Fernando Alonso w Mercedesie? Pod jednym warunkiem

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 zostanie partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona od przyszłego sezonu, tylko jeśli Brytyjczyk przegra tegoroczny tytuł z Sebastianem Vettelem.

Oczekuje się, że Fernando Alonso opuści zespół McLarena z końcem tego roku i przeniesie się do konkurencyjnej ekipy. Ferrari, Red Bull oraz Mercedes to obecnie trzy najlepsze zespoły w stawce. W każdym z nich może dojść do zmiany składu kierowców, gdyż Raikkonen, Ricciardo oraz Bottas posiadają ważne kontrakty tylko do końca tego sezonu.

Hiszpańskie Diario Gol twierdzi, że kierowca McLarena ma trzy opcje, ale priorytetem jest Mercedes.

W "srebrnych strzałach" może dojść do zmiany składu kierowców, ponieważ Valtteri Bottas ma umowę do końca tego sezonu, a wyniki, które reprezentuje, nie są zadowalające. Według plotek na miejsce Fina możesz wejść Daniel Ricciardo.

Jak informuje Diario Gol, to Fernando Alonso przeniesie się do Mercedesa, jeśli Sebastian Vettel wygra mistrzostwo świata. Lewis Hamilton może decydować o tym, kto zostanie jego partnerem, tylko jeśli zdobędzie tytuł mistrzowski. Jeśli czarny scenariusz Mercedesa się spełni, to mimo niechęci Hamiltona do Alonso, obaj kierowcy mogą spotkać się w przyszłym roku w jednym zespole.

Jeśli Lewis Hamilton zdobędzie swój piąty tytuł, wówczas Fernando Alonso będzie szukał innego zespołu. Według informacji podanych przez Diario Gol, Haas F1 Team oraz Renault są zainteresowani Hiszpanem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone