Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren

Fernando Alonso tęskni za wygrywaniem w Formule 1

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 przyznał, że opuszcza królową sportów motorowych, ponieważ tęskni za uczuciem zwycięstwa.

Kierowca z Oviedo nie stanął na podium w F1 od sezonu 2015, czyli od momentu, w którym przeszedł z powrotem do ekipy McLarena. Stajnia z Woking przechodzi obecnie jeden z najgorszych momentów w swojej historii i nie zanosi się na to, aby wróciła na szczyt w przyszłym roku.

Fernando Alonso wygrał co prawda tegoroczne Le Mans, lecz wolałby zdobyć swój trzeci upragniony tytuł mistrzowski. Tęsknie za byciem na podium - przyznał.

Zawodnik McLarena wraz z końcem tego sezonu opuszcza F1, gdyż jego ekipa nie jest w stanie zapewnić mu konkurencyjnego bolidu. Mercedes i Ferarri, czyli obecnie dwie najlepsze ekipy w stawce nie pokusiły się na "ściągnięcie" Hiszpana. Jeśli chodzi o zespół Red Bull Racing, to według doniesień samego Alonso, triumfator tegorocznego Le Mans po prostu odmówił podpisania kontraktu na sezon 2019.

Nadal uważam, że McLaren jest jedną z najlepszych ekip w historii tego sportu. Za kilka lat będzie znacznie lepiej - powiedział Alonso dla CNN.

Zdaniem wielu eksportów, 37-latek odchodzi z F1 ponieważ jest nią znudzony. Hiszpan przyznał jednak, że to nie prawda, a obecnie mając świadomość ostatnich czterech Grand Prix przeżywa niesamowity emocjonalny rollercoaster.

W ciągu ostatnich kilku wyścigów nagrywam paradę kierowców swoim telefonem. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, a teraz staram się to robić, żeby wszystko nagrać. Chcę mieć ostatnie wspomnienia.

Od sierpnia, gdy zdecydowałem ogłosić opuszczenie F1, każdy wyścig stał się bardziej emocjonalny. Każda sesja z fanami jest trochę inna, stała się jeszcze trudniejsza dla mnie.

Fernando Alonso przyznał, że ma listę rzeczy do zrobienia, przypominając, że priorytetem jest nieoficjalna "Potrójna Korona".

Moim celem jest wygranie wszystkich kultowych wyścigów na świecie. Osiągnąłem znacznie więcej niż marzyłem, gdy zaczynałem. Myślę, że nadszedł czas, aby odjeść, ponieważ są jeszcze inne wyzwania poza F1, które mnie interesują.

Hiszpan dodał także, że już niedługo poznamy jego przyszłość.

Jestem facetem, który chce wszystko sobie zaplanować z wyprzedzeniem, więc nie chcę czekać zbyt długo.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone