Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren Renault

Fernando Alonso rozczarowany stratą do Red Bulla

Kierowca z Oviedo nie ukrywa swojego rozczarowania z różnicy osiągów między Red Bullem a ekipą McLaren. Podczas Grand Prix Monaco, ''Czerwone Byki'' korzystając z tej samej jednostki napędowej, zdominował cały weekend wyścigowy.

Fernando Alonso podczas sobotnich kwalifikacji był o 1,3 sekundy wolniejszy niż Daniel Ricciardo, który zdobył Pole Position. Podczas wyścigu, Australijczyk utrzymał swoją pozycję, triumfując w niedzielnym wyścigu. Kierowca McLarena z kolei nie ukończył wyścigu z powodu awarii skrzyni biegów.

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006, przed sezonem 2018 w swoich wypowiedziach oznajmiał, iż McLaren będzie walczył z Red Bullem. Wyniki z tegorocznego sezonu pokazują, że ekipa z Woking wyraźnie odstaje pod względem osiągów.

Zapytany o różnicę w sesji kwalifikacyjnej między Red Bullem, a McLarenem Alonso odpowiedział:

Wiedzieliśmy, że Red Bull będzie tutaj konkurencyjny. Mercedes oraz Ferrari również pokazało solidne tempo. To nie była dla nas żadna niespodzianka - oznajmił.

Wiemy, w którym obszarze musimy się poprawić, aby osiągnąc progres. W ostatnim sektorze w Barcelonie byliśmy powolni, dlatego wiedzieliśmy, że Monaco będzie świetnym weekendem dla Red Bulla, nie dla nas.

Jestem bardzo rozczarowany. Mamy taką samą jednostkę napędową i powinniśmy być co najmniej na takim samym poziomie. Staramy się teraz, jak najszybciej osiągnąć taką konkurencyjność - dodał.

Po sześciu wyścigach sezonu 2018, McLaren zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów z wynikiem 40 punktów. Red Bull Racing zaś, klasyfikuje się na trzecim miejscu z przewagą 67 punktową nad brytyjską ekipą.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone