Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Fernando Alonso przygotowany na osiem wyścigów w ciągu dziewięciu tygodni

Hiszpański dwukrotny mistrz świata F1 spodziewa się, że nadchodzące wyścigi będą dla niego najtrudniejszą częścią harmonogramu sezonu 2018. Wszystko dlatego, że jego zobowiązania względem F1, jak i FIA WEC skutkują wystartowaniem w aż ośmiu wyscigach w przeciągu dziewięciu tygodni.

Grand Prix Rosji, które odbędzie się w ten weekend, będzie pierwszym wymagającym tygodniem dla Fernando Alonso. Od razu po rywalizacji w Rosji oraz Japonii, były kierowca Ferrari przeniesie się na Fuji, gdzie wystartuje w sześciogodzinnej rundzie dla Toyoty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a następnie powróci jako kierowca McLarena i wystartuje w USA oraz w Meksyku.

Tegoroczny triumfator Le Mans, będzie mieć po wyścigu w Meksyku tydzień wolnego, a następnie powróci w następnym tygodniu do walki w Brazylii. Po tym wyścigu zmieni samochód i wystartuje w następny weekend w Chinach za kierownicą Toyoty, by następnie powrócić na Grand Prix Abu Zabi, finałową rundę Formuły 1.

Fernando Alonso między majem, a lipcem miał już podobną sytuację w tym roku, lecz podkreśla, że wówczas wyścigi odbywały się w Europie, natomiast teraz będzie przemierzać cały świat.

Myślę, że to będzie trudniejsze, gdyż wyścigi nie są tak blisko siebie. Kiedy robiłem osiem weekendów wyścigowych, wszystko odbywało się między innymi na Silverstone, Paul Ricard, w Austrii oraz pamiętajmy o Le Mans. Wszystko działo się w Europie - oznajmił Fernando Alonso.

Teraz przede mną stoi wyzwanie walki w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach i Abu Zabi. To będzie dużo bardziej wymagające. Mam nadzieję, że będę w pełni przygotowany i zrobię wszystko co w mojej mocy - dodał Hiszpan.

Harmonogram Fernando Alonso:

  • F1 - Grand Prix Rosji – 30 września
  • F1 - Grand Prix Japonii – 7 października
  • FIA WEC - Fuji – 14 października
  • F1 - Grand Prix USA – 21 października
  • F1 - Grand Prix Meksyku – 28 października
  • F1 - Grand Prix Brazylii – 11 listopada
  • FIA WEC - Chiny – 18 listopada
  • F1 - Grand Prix Abu Dhabi – 25 listopada

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone