Formuła 1

Fernando Alonso / © McLaren F1

Fernando Alonso po lipcu zdecyduje, co będzie robić w 2020 roku

Dwukrotny mistrz świata F1 z lat 2005 i 2006 roku nie ma jeszcze konkretnych planów na sezon 2020. Hiszpan może powrócić do królowej sportów motorowych, wystąpić w pełnym cyklu IndyCar, FIA WEC, wystartować w rajdzie Dakar, SuperCars lub NASCAR.

Kierowca z Oviedo odszedł z F1, ponieważ od 2013 roku nie posiada bolidu, który umożliwiłby mu walkę o czołowe lokaty i mistrzostwo świata. Jego obecnym celem jest wywalczenie pierwszego miejsca w nadchodzącym Indianapolis 500, które rozegra się 26 maja oraz wywalczenie mistrzostwa w cyklu FIA WEC, w którym jest liderem.

Mimo odejścia z królowej sportów motorowych, Alonso odbył już testy w Bahrajnie z McLarenem oraz Toyoty Hilux w wersji Dakara w RPA. Były kierowca m.in Ferrari ma więc olbrzymią liczbę opcji. Jednakże, nie zamierza do końca lipca podejmować żadnych decyzji.

"W tej chwili skupiam się na Spa i Le Mans oraz Indianapolis. Do lipca nie będę rozważać niczego związanego z moimi startami na rok 2020" - powiedział Alonso dla GPFans.

"Chodzi o to, żeby nie zaprzątać sobie głowy wszystkim na raz. Tracisz wówczas skupienie, a bez skupienia trudno odnieść sukces.

Alonso stwierdził, że ma możliwość powrotu do McLarena na rok 2020 i zaznacza, że nie żałuje odejścia z ekipy. Stajnia z Woking wyraźnie poprawiła swoje osiągi i już w dwóch pierwszych wyścigach awansowała do Q3. Dodatkowo w Bahrajnie, Carlos Sainz Jr był w stanie rywalizować z Maxem Verstappenem z Red Bulla nim doszło miedzy nimi do kolizji.

Mimo zadowalających wyników, dla Alonso walka o szóste czy nawet czwarte miejsce nie sprawia, że żałuje odejścia. Dla niego liczą się zwycięstwa. Jeśli McLaren wygra do końca roku, Alonso przekonuje, że wówczas może wrócić.

"Lepiej jest teraz awansować do Q3 i zdobywać cenne punkty. Jednak nie mam ochoty ścigać się w F1 w tym roku. Jeśli Carlos Sainz wygra dwa lub trzy wyścigi przed Abu Dhabi, wtedy mógłbym wrócić" - zakończył.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone