Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 / © McLaren

Fernando Alonso nie tylko w Indy 500 w przyszłym roku

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 sugeruje, że zobaczymy go w przyszłym roku nie tylko w Indy 500 wraz z McLarenem.

Hiszpański zawodnik zamierza zdobyć Potrójną Koronę, na którą składają się: trumf w Le Mans, Grand Prix Monako Formuły 1 oraz Indianapolis 500. Alonso świętował zwycięstwa w Monako już dwukrotnie, a w tegorocznej edycji Le mans stanął na najwyższym stopniu podium. Pozostało mu już tylko osiągnięcie sukcesu w Indy 500.

Były kierowca Ferrari oznajmił jednak na torze w Interlagos, że jego zobowiązania względem sportów motorowych będę większe niż sam start w Indianapolis 500.

W tym momencie pewne jest, iż Alonso wystąpi w USA, a także w trzech runach WEC w sezonie 2019. Daje to łącznie pulę czterech wyścigów, w tym ponowny udział w Le Mans w połowie czerwca.

Hiszpan przyznał jednak, że kolejne jego zobowiązania zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Zrobię o wiele więcej, ale będzie to ogłaszane krok po kroku. Dziś był pierwszy krok – oznajmił Fernando Alonso po kwalifikacjach do Grand Prix Brazylii.

Poza trzema rundami WEC, są jeszcze cztery testy, więc jeśli dodamy trzy weekendy wyścigowe do czterech tygodni testów, daje nam to już siedem do czerwca 2019 roku. A czeka mnie jeszcze test IndyCar oraz dwa tygodnie Indy 500.

Jeśli spojrzymy na mój indywidualny kalendarz do czerwca, mam jakieś dwa tygodnie wolnego. Nawet jeśli wydaje sie, że jest to mała liczba wyścigów, pamiętajmy, że jest wiele przygotowań do nich. Niecierpliwie czekam na moje kolejne wyzwania i powrót na Indy - zakończył.

Kalendarz Fernando Alonso w sezonie 2019 w tej chwili nie licząc testów, wygląda następująco:

  • 1500 Miles of Sebring (FIA WEC, 15 marca 2019);
  • 6 Hours of Spa-Francorchamps (FIA WEC, maja 2019);
  • Indianapolis 500 (26 maja);
  • Le Mans w dniach (15-16 czerwca).
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone