Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Fernando Alonso: Nie mam wpływu na decyzje jestem tylko kierowcą

Tegoroczny triumfator Le Mans odrzucił sugestie, jakoby odejście Erica Boulliera z zespołu McLaren było podyktowane jego żądaniem.

Ekipa z Woking ogłosiła niedawno, że dyrektor wyścigowy Eric Boullier ze skutkiem natychmiastowym opuszcza zespół w ramach restrukturyzacji. Zastąpi go nowy dyrektor sportowy Gil de Ferran.

Fernando Alonso na pytania dziennikarzy na Silverstone w tej sprawie odpowiedział: Nie wiem. Prowadzę samochód. Jeśli Zak uważa, że potrzebne są zmiany to dlatego, że musi być to obecnie najlepsza opcja.

Ufam mu w 100 procentach. Ufałem również Ericowi, ale mimo wszystko, szefowie są osobami, które posiadają wszystkie informacje.

Hiszpan uważa jednak, że jest jedną z niewielu osób w stawce, które posiadają ogromną wiedzę jeśli chodzi o F1. Większą niż jego inżynierowie.

Zdecydowanie mam większe doświadczenie niż wszyscy inżynierowie na torze. Prawda jest taka, że mój inżynier wyścigowy jest w F1 dopiero od sześciu lat, inżynier do spraw wydajności czwarty rok, zaś inżynier w kwestii opon dziewiąty rok. Ja w królowej sportów motorowych jestem od osiemnastu lat! - zaznaczył.

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 i 2006 stwierdził, że swoje zdanie wyraża jedynie w kwestii kwalifikacji, wyścigu i samego prowadzenia samochodu.

W tych kwestiach zawsze staram się przekazać swoją opinię na temat tego, czego doświadczyłem w poprzednich zespołach i jakie mam odczucia w kwestii warunków pogodowych.

Fernando Alonso zaznaczył także, że w pełni popiera Zaka Browna.

Z Zakiem mamy bardzo bliskie relacje. Chociaż znamy się krótko to wiem, że jest zawodowcem, który wie czym jest zaangażowanie i duch wyścigowy. Myślę, że będzie świetnym liderem w przyszłości dla McLarena. Ufam mu, nawet jeśli nie projektuje bolidu, czego zresztą nie robił również Flavio, lecz był liderem - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone