Formuła 1

Fernando Alonso podczas testów z zespołem McLaren / © McLaren

Fernando Alonso: McLaren wykonał krok naprzód w każdym aspekcie samochodu

Fernando Alonso poprowadził podczas pierwszego dnia testów Formuły 1 w Bahrajnie tegoroczny samochód ekipy McLaren. Dla Hiszpana było to pierwsze doświadczenie z bolidem Formuły 1 2019 od momentu przerwania kariery w F1 po sezonie 2018.

Alonso podjął się współpracy z Pirelli, testując nowe opony na sezon 2020. Pierwszego dnia testowego pokonał 64 okrążenia. Jego zdaniem, samochód McLarena, został poprawiony "pod każdym względem".

"W każdym aspekcie auta wykonano krok naprzód" - powiedział Alonso po zakończonym dniu testowym. "Uważam, że samochód ma większą przyczepność i lepiej reaguje na opór na prostych. Silnik jest również wyraźnie lepszym krokiem. Ogólnie rzecz biorąc, rozwój samochodu idzie we właściwym kierunku."

"Oczywiście, jak widzieliśmy w dwóch pierwszych wyścigach, do wykonania jest kolejny krok, jeśli zespół chciałby rywalizować z trzema czołowymi ekipami. Jednak ten pierwszy krok, mam nadzieję, pomoże im umocnić się na czwartej pozycji albo jako zespół liderujący środkowi stawki razem z Haasem, to jest celem. Czułem to także po samochodzie."

Alonso wierzy, że sytuacja z poprzednich sezonów nie powtórzy się i zespół zachowa ciągłość w rozwoju auta, a także w dobrych wynikach.

"Przez ostatnie cztery pięć lat dużo pracowaliśmy, ale nigdy nie mieliśmy ciągłości albo postępu. Mieliśmy dobre początki i kilka dobrych momentów, ale nigdy nie było tej ciągłości w trakcie sezonu."

"Myślę, że w tym roku mają dobrą bazę i program rozwoju. Uważam, że mają przed sobą o wiele lepszy sezon."

"Zwłaszcza rok temu, mieliśmy dobry start, ale potem zatrzymaliśmy rozwój prawdopodobnie na maju lub czerwcu, więc było to bolesne aż do Abu Zabi."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone