Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren Renault

Fernando Alonso: Mam nadzieję, że ulepszony MCL33 pozwoli dogonić nam rywali

Kierowca McLarena oznajmił przed weekendem wyścigowym w Barcelonie, że wierzy w nowy pakiet swojego MCL33, który pozwoli mu na dogonienie Sebastiana Vettela oraz Lewisa Hamiltona.

Większość zespołów w trakcie tej dwutygodniowej przerwy między ostatnim wyścigiem a Grand Prix Hiszpanii, korzysta z wprowadzenia ulepszeń w swoich bolidach. Fernando Alonso wierzy jednak, że pakiet przygotowany przez McLarena zwiększy prędkość maksymalną samochodu i poprawi aerodynamikę w tak dużym stoponiu, że strata do czołówki zostanie zniwelowana.

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 zdaje sobie sprawę z faktu, że Mercedes i Ferrari również szykują ulepeszenia. Liczy jednak na to, że nie przyniosą one pozytywnego wpływu na osiągi.

W Barcelonie pojawi się nasz nowy samochód. Myślę, że niemal wszystkie zespoły przywiozą ulepszenia aerodynamiczne - oznajmił Alonso.

W tej sytuacji różnica między nami a czołówką pozostanie taka sama, może się zmniejszy lub co gorsza, powiększy. Jednakże wszystko zależy od nas. Miejmy nadzieję, że pakiet zadziała i dogonimy trzy najlepsze zespoły. Ten pakiet to nasza nadzieja – dodał.

Chociaż ulepszenia w zespole McLarena mają pojawić się jeszcze w Monako czy w Wielkiej Brytanii, tak aktualizacje przygotowane na Barcelonę są tymi największymi. W tej sytuacji można się spodziewać, że jeśli ekipa z Woking nie zniweluje straty do czołówki, wówczas rywalizacja o mistrzostwo świata do końca sezonu będzie już niemal nierealna. 

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone