Formuła 1

Fernando Alonso - Ferrari

Fernando Alonso jednak w Ferrari?

Podczas weekendu wyścigowego w Monako pojawiły się doniesienia, jakoby Fernando Alonso miał ponownie zostać kierowcą Ferrari.

Chociaż, dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 powtarza, że jest zadowolony z atmosfery panującej w zespole McLarena, tak od jego ostatniego zwycięstwa w królowej sportów motorowych minęły ponad cztery lata.

Mercedes, Ferrari oraz Red Bull Racing to obecnie trzy najlepsze zespoły w stawce. Ostatnia z wymienionych ekip korzysta z tej samej jednostki napędowej co zespół McLarena, lecz osiąga zdecydowanie lepsze wyniki.

Z takiego stanu rzeczy nie jest zadowolony były szef Fernando Alonso, a obecnie jego menadżer, Flavo Briatore, który kilka tygodni temu oznajmił, iż jest to ostatni sezon Hiszpana w McLarenie.

Według doniesień, to własnie Flavio Briatore w Barcelonie zorganizował spotkanie z szefostwem Ferrari, które miało tyczyć się nowego kontraktu z Fernando Alonso.

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że nieoficjalnie, umowa dwukrotnego mistrza świata F1 z McLarenem zawiera klauzulę umożliwająca w każdym czasie zerwanie kontraktu.

Zak Brown zapytany o przyszłość Alonso oraz spekulacje łączące Hiszpana z Ferrari odpowiedział: Uważam, że nasza sytuacja jest taka sama, jak u wszystkich.

Rozmawiamy z naszymi kierowcami i prawdopodobnie z każdym zawodnikiem w pit lane. Wróciliśmy do Europy i zawsze latem, zaczynamy kształtować rozmowy o nowym kontrakcie z Fernando. Myślę, że poinformuje nasz w najbliższym czasie, co zamierza zrobić – zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone