Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren Renault

Fernando Alonso: Hamilton w piątce najlepszych kierowców w historii F1

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 oraz 2006 przyznał, iż cieszy się z faktu, że to Lewis Hamilton z obecnej ery kierowców może wyrównać ilość tytułów Juana Manuela Fangio.

Podczas czwartkowej konferencji kierowców przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych Fernando Alonso został zapytany o osiągnięcia Lewisa Hamiltona. Hiszpan oraz Brytyjczyk reprezentowali barwy McLarena w sezonie 2007, w którym doszło między nimi do olbrzymiego konfliktu. Sezon zakończyli z jednakowym dorobkiem punktów, przegrywając tytuł o jeden punkt w klasyfikacji generalnej z Kimim Raikkonenem.

Zdaniem Fernando Alonso zaangażowanie i determinacja Hamiltona pozwoliła mu przewyższyć resztę kierowców.

Michael Schumacher, Fangio, Senna, Prost i Hamilton. To piątka najlepszych kierowców w historii F1, która przychodzi mi na myśl. Trudno ustawić ich w jakieś kolejności, bo nie można porównywać tamtych czasów do obecnych, a także sposobów zdobywania mistrzostwa - odpowiedział Alonso.

Lewis stoi przed szansą zdobycia piątego tytułu, jak Fangio. To wspaniałe osiągnięcie. Jeżeli mógł to zrobić tylko jeden kierowca w naszym pokoleniu, to jestem bardzo szczęśliwy, że jest nim właśnie Lewis. Pokazał swój talent i zaangażowanie.

Kiedy miał najlepszy samochód w stawce, potrafił to wykorzystać i wygrywać mistrzostwa. Natomiast, gdy bolid nie był konkurencyjny, wciąż pokazywał swój talent, wygrywając wyścigi. Trudno jest dostrzec takie rzeczy w obecnych czasach - dodał.

Chociaż debiutanckie błędy Lewisa Hamiltona w sezonie 2007 pozbawiły go tytuły, tak Alonso uważa, że talent Brytyjczyka został ujawniony na samym początku.

Pokazał swój talent już pierwszego dnia. Walczył o mistrzostwo w debiucie. Wygrał w roku 2008. Było pewne, że będzie mógł osiągnąć pięć czy nawet siedem tytułów. Później oczekiwania spadły na kilka lat z powodu braku bolidu.

Przeszedł do Mercedesa i każdy sądził, że taki ruch jest krokiem w tył. Jednak od 2014 wiemy już, że to był genialny ruch. Osiągnął wiele i to jest naprawdę imponujące. Jestem szczęśliwy z tego powodu - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone