Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren

Fernando Alonso: Fani McLarena mieli nierealne oczekiwania

Dwukrotny mistrz świata F1 oznajmił przed Grand Prix Chin, iż sezon w wykonaniu McLarena jest obiecujący, ale pomimo tego oczekiwania kibiców względem tego roku były nierealne.

Hiszpański kierowca nie rozumie, skąd wzięły się tak wygórowane oczekiwania względem stajni z Woking już w trakcie pierwszego roku współpracy z Renault.

Po dwóch rundach sezonu McLaren zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów, a Fernando Alonso plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji kierowców. Dodatkowo, brytyjska ekipa po nieudanych zimowy testach, w trakcie dwóch weekendów wyścigowych nie napotkała żadnych problemów technicznych.

Nie oczekiwałem niesamowitego sezonu. Zajmujemy wysokie miejsca w obu klasyfikacjach. Natomiast nie mogę zrozumieć, czego oczekiwali od nas fani. Przepisy się nie zmieniły, a to dla nas pierwszy rok z Renault - powiedział Fernando Alonso

W ubiegłym sezonie, McLaren po trzech rundach miał zero punktów. W Bahrajnie Stoffel w ogóle nie wystartował. Teraz zdobywamy punkty. Spójrzmy na czyste fakty. Nie powinniśmy wiązać wyników z jakimiś uczuciami czy marzeniami. Dla nas to świetny początek.

Zespół McLarena podczas weekendu w Bahrajnie dodał ulepszenia w obu samochodach, które według kierowców pracowały należycie.

Mamy problemy, które należy rozwiązać. Brakuje nam tempa i jeszcze raz tempa. Nie mamy osiągów, jak czołówka. To prawda, że Red Bull ma taką samą jednostkę napędową, więc musimy się poprawić i wprowadzić aktualizacje. Do tego czasu, będziemy wciąż zdobywać punkty. Poczekajmy kilka Grand Prix na nasze ulepszenia – przyznał.

Były kierowca Ferrari zaznaczył, że jego zespół to jedyna ekipa w stawce, która w trakcie sezonu nie doświadczyła żadnych problemów technicznych.

W trakcie zimowych testów mieliśmy problemy, lecz teraz wszystko przebiega po naszej myśli. Ferrari oraz Haas mieli kłopoty podczas postojów, a Mercedes musiał wymienić skrzynię biegów. Natomiast Red Bull Racing w ostatnim wyścigu w ogóle nie ukończył wyścigu. Oczywiście, to może się szybko zmienić, jednak w tej chwili wszystko jest w porządku – oznajmił.

Mimo wszystko Fernando Alonso pozostaje optymistą w kwestii dobrego wyniku na torze Shanghai International Circuit.

Trudno określić nasze prowizoryczne pozycje jeszcze przed treningiem. Jednakże, jestem pewny lepszych miejsc niż w Bahrajnie. W Barcelonie byliśmy szybsi niż w Bahrajnie. W Australii również, dlatego myślę, że w Chinach zdecydowanie powinniśmy być bardzo wysoko. Wskazywałem to już rok temu, że Bahrajn nie jestem torem, w którym McLaren osiąga wysokie pozycje i powtórzyło się to także teraz. To była jednorazowa wpadka! - zakończył kierowca McLaren – Renault.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone