Formuła 1

Cyril Abiteboul - szef zespołu Renault / © Renault Sport

Fernando Alonso długoterminową opcją dla Renault

Szef zespołu Renault, Cyril Abiteboul przyznał, że rozważa możliwość zatrudnienia Fernando Alonso w swoim zespole, pod warunkiem, że umowa byłaby długoterminowa.

Mistrz świata F1 z lat 2005 oraz 2006 od kilku sezonów zmaga się z niekonkurencyjnym bolidem. Jego frustracja i brak perspektywy na otrzymanie fotela w czołowym zespole sprawia, że coraz częściej ''mówi się'' o tym, iż hiszpański zawodnik opuści królową sportów motorowych na rzecz IndyCar.

Fernando Alonso ma jednak możliwość powrotu do zespołu, w którym zdobył dwa tytuły mistrzowskie. Jednakże, aby do tego doszło kierowca McLarena musiałby podpisać wieloletnią umowę.

Nie chcę zachęcać teraz wszystkich do plotek. Myślę, że najpierw Fernando musi podjąć decyzję czy chce pozostać w F1, czy nie - powiedział Cyril Abiteboul dla hiszpańskiej gazety Marca.

Jeśli musielibyśmy wybierać, to wybierzemy kierowcę, który chce być z nami na dłużej.

Szanujemy Fernando i myślę, że moglibyśmy osiągnąć porozumienie, ale roczny kontrakt nie miałby sensu – dodał.

Abiteboul zasugerował, że jeśli nie Fernando Alonso, to zespół najprawdopodobniej utrzyma obecny skład kierowców, czyli Nico Hulkenberga oraz Carlosa Sainza Jr.

Nie śpieszymy się z ostateczną decyzją. Chcemy również zobaczyć skutki uboczne decyzji Red Bulla w sprawie zmiany dostawcy jednostki napędowej.

Ogólnie rzecz biorąc, jako zespół wciąż się rozwijamy i jest to jasne dla wszystkich.. Wielu kierowców jest zainteresowanych jazdą u nas, ale dobrze pracuje nam się z obecnym skład i chcielibyśmy go zatrzymać - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone