Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren-Renault

Fernando Alonso: Czołowa szóstka to inna liga

Kierowca zespołu McLaren, Fernando Alonso, pochwalił nowe aktualizacje w bolidzie MCL33, z których wykrzesał awans do finałowej sesji kwalifikacyjnej i ósmą lokatę na starcie do niedzielnego wyścigu.

Hiszpan kwalifikacje rozpoczął od ósmej pozycji w pierwszej sesji i podobnie, jak zespołowy partner, pojawił się na torze na oponach pośrednich. Poprawę czasu odnotował także w Q2, pokonując Vandoorne'a o 0.3 sekundy, co pozwoliło mu z dziesiątym czasem awansować do finałowej dziesiątki, w której uzyskał ósmy rezultat, wyprzedzając Carlosa Sainza i Romaina Grosjeana.

Alonso mimo zadowalających kwalifikacji przyznał, że nadal zespół musi pracować nad poprawą osiągów i kolejnymi aktualizacjami, ponieważ czołowi zawodnicy to inna liga.

Jestem z tego zadowolony, P8 jest dobrą pozycją - powiedział po kwalifikacjach Fernando Alonso. Prawdopodobnie słabszą stroną wciąż jest strata. Czołowa szóstka to inna liga.

Jestem bardzo zadowolony z kroku naprzód na ten wyścig. Wszystko, co przywieźliśmy na tor, spełniło nasze oczekiwania. Potrzebujemy więcej nowych części tak szybko, jak to tylko możliwe.

Ósma lokata startowa hiszpańskiego zawodnika to dobry początek w walce o jeszcze wyższe pozycje, co we wcześniejszych rywalizacjach Alonso udowodnił, pokonując swoich rywali.

Odzyskuję średnio sześć pozycji podczas Grand Prix, więc jutro, kto wie - dodał Hiszpan, który do niedzielnego wyścigu ustawi się obok Kevina Magnussena z zespołu Haas F1.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone