Formuła 1

Fernando Alonso

Fernando Alonso ambasadorem zespołu McLaren

Mimo zakończenia kariery w Formule 1 i skupieniu się na startach w innych seriach wyścigowych, Fernando Alonso nie może wytrzymać bez F1. W środę podczas obecności Hiszpana na torze w Montmelo ogłoszono, że Alonso będzie od teraz pełnił funkcję ambasadora brytyjskiego zespołu McLaren. Kierowca otrzymał za zadanie pomoc inżynierom oraz dwóm etatowym kierowcą. Jego rola obejmuje także udział w wybranych testach.

”Pełnienie funkcji ambasadora takiego zespołu, jakim jest McLaren, to dla mnie wielki zaszczyt. Mimo odejścia z Formuły 1 chciałem być blisko tego zespołu, co się udało, jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę nadal współpracować z brytyjską ekipą”.

Alonso zapytany o aktualną formę i plany na przyszłość, powiedział: "Jestem aktualnie silniejszy niż kiedykolwiek, pod każdym względem. Czuję się bardzo dobrze w każdym bolidzie, który mam przyjemność prowadzić. Jeżeli nadejdzie moment, w którym będę mógł powrócić do Formuły 1 w konkurencyjnym bolidzie, bez wahania zrobię to"

Przed Fernando Alonso zatem pracowity sezon, w którym Hiszpan będzie występował zarówno w wyścigach długodystansowych WEC, kierowca ma w planach również udział w wyścigu Indianapolis 500, dodatkowo ma pomagać w rozwoju tegorocznego bolidu McLarena oraz przyszłorocznej konstrukcji.

"Przede mną teraz ciężki sezon. Mam swoje zobowiązania związane ze startami w wyścigach długodystansowych oraz startem w Indy 500, więc przez pierwsze półrocze obecnego roku, będzie ciężko mi pojawiać się na wyścigach Formuły 1. Jednak mimo mojej nieobecności, będę miał stały kontakt z inżynierami McLarena oraz kierowcami."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone