Formuła 1

GP Austrii 2019

Fatalny weekend Renault na torze Red Bull Ring

Weekend wyścigowy w Austrii nie należał do udanych dla ekipy Renault. Obaj kierowcy francuskiego zespołu nie byli w stanie awansować do trzeciego segmentu sobotnich kwalifikacji, a w wyścigu dojechać na punktowanej pozycji.

W GP Austrii zespół Renault stracił 20 punktów do ich największego rywala w klasyfikacji generalnej konstruktorów – McLarena, którego obaj kierowcy zdobyli w niedzielę punkty, a Carlos Sainz dokonał tego po starcie z 19. pozycji.

Daniel Ricciardo nie był w stanie wskazać przyczyn tak słabej dyspozycji swojej ekipy: „Czuję, że w ciągu weekendu coś nie pasowało do samochodu, ale wciąż nie wiemy co. ale Chciałbym wierzyć, że coś znajdziemy”.

„Naprawdę mam nadzieję, że znajdziemy coś w tym tygodniu, ponieważ wydawało się, że - na przykład, przy dużych podmuchach wiatru, nie czułem jego wpływu, natomiast dzisiaj samochód sprawiał wrażenie, jakby przejeżdżał przez ogromne turbulencje podczas wyścigu”.

Australijczyk zdradził, że po wyścigu rozmawiał ze swoim zespołowym partnerem – Nico Hulkenbergiem:

„Wygląda na to, że zmagał się [Nico] z tymi samymi rzeczami, zwłaszcza podczas hamowania”.

Hulkenberg powiedział w wywiadzie dla Motorsport Week: „Konkluzja jest taka, że naprawdę nic nie działało, mieliśmy wiele problemów z samochodem i hamulcami. Zaczęliśmy mieć więcej problemów w wyścigu, pojawiły się bardzo dziwne zachowania samochodu.”

Niemiecki kierowca zaznaczył jednak, że tor Red Bull Ring w ostatnich latach nie był obiektem na którym ekipa Renault odnosiła sukcesy, dlatego bardziej niż po stronie bolidu przyczyn kiepskich osiągów upatruje on w charakterystyce toru:

„W ciągu ostatnich kilku lat z Renault nigdy nie mieliśmy tutaj naprawdę wspaniałych doświadczeń, więc mam nadzieję, że jest to bardziej specyficzne dla tego toru”.

Hulkenberg stwierdził również, że w tych warunkach utrzymanie się za innym samochodem było niezwykle trudne.

„Alfy nie były daleko przed nami, ale podążanie za innym samochodem jest trudne w tych zakrętach i nie mieliśmy wystarczającego tempa, by je pokonać” – powiedział Niemiec.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone