Formuła 1

Formuła 1

F1 nie prowadzi poważniejszych rozmów z nowymi zespołami

W ostatnich dniach w mediach pojawiało się wiele ciekawych informacji na temat wejścia do Formuły 1 nowych zespołów od sezonu 2021. Według władz Formuły 1 nie są jednak prowadzone żadne poważniejsze rozmowy.

Campos Racing i Panthera Team Asia F1 to dwa zespoły, które miały pojawić się w stawce Formuły 1 od sezonu 2021. Jak się jednak okazało, rozmowy nie były na tak zaawansowanym poziomie, jak informowali nas przedstawiciele tych zespołów. W oficjalnym komunikacie wydanym przez władze F1 możemy przeczytać, że aktualnie nie są prowadzone żadne zaawansowane rozmowy na temat dołączenia do F1 jakiegokolwiek nowego zespołu.

"Seria bardzo docenia zainteresowanie potencjalnych nowych podmiotów, które mogłyby pojawić się w Formule 1 od sezonu 2021. Aktualnie jednak nie są prowadzone żadne poważniejsze rozmowy z prywatnymi osobami bądź dużymi firmami, które mogłyby wejść do stawki F1."

Wiele wskazuje na to, że Formuła 1 będzie chciała za wszelką cenę utrzymać bieżący stan zespołów przynajmniej do sezonu 2021. Powodem takiego działania są oczywiście duże zmiany, które zaczną obowiązywać od początku sezonu 2021.

Nowe regulacje są dużą szansą dla małych, prywatnych zespołów, dlatego też w ostatnim czasie pojawiło się w mediach dużo informacji na temat nowych zespołów, które mogłyby zasilić stawkę. Zdaniem Rossa Brawna wprowadzanie nowych zespołów na początku rewolucji jest dużym błędem, a na takie ruchy przyjdzie czas, gdy sytuacja się unormuje, a nowe zasady zaczną działać zgodnie z pierwotnymi założeniami.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone