F1 i FIA ustalą nowy kalendarz wyścigowy 2020 bez formalnej zgody zespołów

F1 i FIA ustalą nowy kalendarz wyścigowy 2020 bez formalnej zgody zespołów

Formuła 1 i FIA otrzymały uprawnienia na ustalenie nowego kalendarza wyścigowego 2020 bez formalnej zgody zespołów, co ma na celu zachowanie większej elastyczności w uzgadnianiu nowych terminów przełożonych rozgrywek z poszczególnymi organizatorami.

Z powodu globalnej pandemii koronarusa, siedem pierwszych wyścigów sezonu zostało odwołanych lub przełożonych na inny termin. Nowy, okrojony kalendarz wyścigowy ma być ustalony pomiędzy Formułą 1 a FIA, o czym zadecydowano podczas czwartkowej konferencji telefonicznej władzami sportu, Federacji oraz szefami zespołów. Co więcej – ustalono także, że kalendarz ten nie będzie potrzebował formalnego zatwierdzenia przez ekipy.

„Otrzymaliśmy pełne poparcie dla zreorganizowania możliwie jak największej liczby przełożonych wyścigów” – powiedział Chase Carey, szef F1.

„Formuła 1 i FIA będą teraz pracować nad sfinalizowaniem zmienionego kalendarza wyścigowego 2020, konsultując się w tej sprawie z zespołami, jednak zgodnie z ustaleniami, nowy terminarz nie będzie wymagał ich formalnego zatwierdzenia.”

„Zapewni nam to niezbędną elastyczność w uzgadnianiu zmienionych harmonogramów z zainteresowanymi organizatorami, a także zapewni większą gotowość do rozpoczęcia sezonu we właściwym momencie” – zakończył Carey.

Podczas wczorajszej konferencji postanowiono jednomyślnie o przełożeniu wielkiej rewolucji technicznej F1 na sezon 2022 (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ).