Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India / © Racing Point Force India F1 Team

Esteban Ocon: Zachowanie Verstappena było nieprofesjonalne

Esteban Ocon po zakończonym wyścigu o GP Brazylii skomentował kontrowersyjną wymianę zmian i przepychankę do jakiej doszło pomiędzy nim a Maxem Verstappenem. Sytuacja ta była następstwem kolizji obu kierowców podczas brazylijskiej rundy Formuły 1.

Kilka osób, które były nieopodal mnie w tym delegaci FIA, musiały powstrzymać go od dalszej przemocy względem mojej osoby. Niewiele brakowało a zostałbym uderzony. Takie zachowanie jest nieprofesjonalne i nie przystoi kierowcy na takim poziomie - powiedział po wyścigu Esteban Ocon.

Zapytany przez dziennikarzy brytyjskiego Sky Sports, czy planuje w późniejszym czasie rozmowę z Maxem, powiedział: Dzisiejszym zachowaniem cofnął się o kilka lat wstecz, przynajmniej jakby jeździł w kartingu i miał 10 lat, przez co nie przewiduje z nim dalszych rozmów.

Ocon bronił natomiast swojej jazdy, argumentując to faktem, że był o wiele szybszy od kierowcy Red Bulla.

Byłem o wiele szybszy od Maxa, z każdym okrążeniem byłem szybszy na moich oponach, a zasady mówią jasno, że jeśli jesteś szybszy, to możesz wyprzedzić wolniejszego zawodnika i właśnie to próbowałem zrobić, ponieważ miałem o wiele lepsze tempo od Verstappena - podsumował Ocon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone