Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India / © Racing Point Force India F1 Team

Esteban Ocon ukarany za wymianę skrzyni biegów

Estaban Ocon otrzymł karę przesunięcia o pięć pozycji na starcie przed niedzielnym wyścigiem o GP Brazylii na torze Interlagos.

Ocon nie jest jedynym kierowcą, który podczas weekendu w Brazylii skorzysta z nowej skrzyni biegów. Na takie rozwiązanie zdecydowali się min. Lewis Hamilton, Lance Stroll oraz Kevin Magnussen, jednak ich wymiany są wolne od kar.

Francuski kierowca Racing Point Force India dołącza do listy ukaranych kierowców przed GP Brazylii, a na liście znajduje się również Daniel Ricciardo, który został ukarany za wymianę turbosprężarki, która uległa awarii podczas wyścigu w Meksyku.

Jestem bardzo zadowolony z piątkowych treningów, podczas których pokonaliśmy dużą ilość okrążeń i zebraliśmy bardzo dużo danych. Jednak przed nami jest jeszcze dużo pracy, gdyż naszym celem w kwalifikacjach jest dojście do Q3 i tam osiągniecie jak najlepszego wyniku, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na torze - powiedział po piątkowych treningach Estaban Ocon.

Dla zespołu Racing Point Force India jest to kluczowy weekend pod względem walki z ekipą Mclarena o szóstą lokatę w klasyfikacji konstruktów. Na ten moment ekipa Racing Point Force India ma na swoim koncie czterdzieści trzy oczka i traci do brytyjskiego zespołu Mclaren piętnaście punktów.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone