Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India

Esteban Ocon rezerwowym kierowcą Mercedesa w sezonie 2019

Esteban Ocon, obecny kierowca zespołu Racing Point Force India, przejmie rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Mercedes AMG Petronas, po tym, jak nie znalazł miejsca na przyszłoroczny sezon Formuły 1.

W trakcie trwania tegorocznej rywalizacji, wszystko wskazywało na to, że podopieczny Mercedesa, który jest wspierany przez niemiecki zespół od sezonu 2015, zdobędzie fotel wyścigowy na przyszłoroczny sezon Formuły 1 i zasiądzie w bolidzie Renault.

Francuski zespół postawił jednak na Nico Hulkenberga i Daniela Ricciardo, który zastąpi odchodzącego do McLarena Carlosa Sainza, a inne opcje dla Ocona nie dawały wielu szans powodzenia, co postawiło Francuza w trudnej sytuacji przed końcem obecnego sezonu.

Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff potwierdził w piątek, że 22-letni Ocon w przyszłym roku będzie pełnił rolę trzeciego i rezerwowego kierowcy w Formule 1.

Wolff wyjaśnił, że Francuz będzie bardzo blisko głównego zespołu w 2019 roku i będzie pracował w symulatorze, a także może wziąć udział w kilku sesjach testowych, jednak ta opcja nie została do końca potwierdzona.

Odejście Estebana Ocona nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone przez zespół Racing Point Force India, jednak w najbliższych dniach planowane jest potwierdzenie przyjścia do zespołu Lance'a Strolla.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone