Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India

Esteban Ocon negocjuje z Williamsem

Esteban Ocon przyznał, że zespół Williams jest jego ostatnią szansą na pozostanie w Formule 1 w przyszłym sezonie. dodając, że jest rozczarowany brakiem szansy na przejście do Renault lub McLarena.

To trochę dziwne, że miałem szansę startować w dwóch dużych zespołach, o czym wielu kierowców może tylko i wyłącznie pomarzyć, a wyszło jak wyszło - powiedział Ocon dla francuskiego nadawcy TF1. Nawet jeśli zabraknie mnie w stawce w sezonie 2019, jestem pewny, że powrócę tutaj w 2020 roku.

Byłem bardzo zaskoczony, gdy Renault podpisało kontrakt z Danielem Ricciardo. Później zespół wyjaśnił mi, że to efekt mojego udziału w programie Mercedesa. Jednak nie zgadzam się z tym.

Jestem kierowcą Mercedesa, ale gdybym był w Renault, nie miałoby to dla mnie znaczenia. Jestem zdenerwowany, że nie liczą się moje sportowe osiągnięcia.

Podobnie, jak Renault, Red Bull Racing wykluczył fotel dla Ocona w Toro Rosso ze względu na jego powiązania z Mercedesem. Ekipa Haas F1 Team najprawdopodobniej pozostawi obecny skład zawodników na przyszły sezon. W tej sytuacji ostatnią szansą dla Estebana pozostaje Williams.

Biorąc pod uwagę, jakich w ostatnich latach kierowców wybierała ekipa, można spodziewać się, że będzie to zawodnik z dużym wkładem finansowym.

Nie wiem, czy mogę przejść do Williamsa, negocjujemy i mam nadzieję, że wszystko jakoś się ułoży.

Brak umowy na następny sezon to nie katastrofa. Nigdy nie wiadomo, jak sprawy rozwiną się w F1. Mogę tylko obiecać, że zrobię wszystko, by powrócić do stawki w 2020 roku - dodał Francuz.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone