Esteban Ocon kierowcą zespołu Renault w sezonie 2020

Oficjalnie zespół Renault potwierdził, że Esteban Ocon dołączy do francuskiego składu w sezonie 2020. Nowa umowa łącząca kierowcę oraz zespół jest kilkuletnia.

Ocon w 2016 roku pełnił rolę kierowcy rezerwowego w Renault, a także był członkiem programu Lotusa. W Formule 1 zadebiutował w połowie sezonu 2016 z ekipą Manor, a następnie w 2017 przeszedł do Sahara Force India. Wówczas to wywalczył 87 punktów i był ósmy w klasyfikacji kierowców. Sezon 2018 spędził ponownie jako kierowca zespołu Force India, natomiast w tym sezonie jest rezerwowym w Mercedes AMG Petronas.

"Przede wszystkim jestem bardzo dumny z tego, że mogę zostać kierowcą Renault. Dorastałem w Enstone, zaczynając od Lotusa w 2010 roku, a następnie dołączyłem do Renault" - mówił Esteban Ocon.

"Jestem bardzo przywiązany do tego zespołu i osób, które tam pracują. To oni otworzyli mi drzwi do sportów motorowych na najwyższym poziomie."

"Po drugie, cieszę się, że zespół z tak dużymi ambicjami dał mi możliwość ponownego wykazania się umiejętnościami na najwyższym poziomie w F1. Odpowiedzialność tę traktuję bardzo poważnie. Zaufali mi i chcą abym pomógł im w rozwoju zespołu, co stanowi bardzo pozytywną presję, ale nie mogę się doczekać, aby dać z siebie wszystko."

Jak sprecyzował Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault, umowa z Oconem została podpisana na dwa lata, a w zespole zastąpi on Nico Hulkenberga.

"Cieszę się, że będziemy współpracować z Estebanem przez kolejne dwa lata. W swojej karierze doświadczył wzlotów i upadków tego sportu i w pełni rozumiał potrzebę wykorzystania każdej możliwej szansy. Oprócz użyczenia nam swojego naturalnego talentu, zadaniem Estebana będzie skupienie się na jego naturalnej energii oraz jeździe, które zostały pogłębione w ciągu ostatniego roku przerwy od wyścigów."

"Pokazał, że ma umiejętność zdobywania punktów, cechuje się wspaniałym profesjonalizmem na i poza torem, a jego ostatnie doświadczenie z roli kierowy rezerwowego w barwach aktualnych mistrzów świata, będzie cennym atutem dla rozwoju naszego zespołu."

"Chciałbym podziękować Nico za jego niesamowite zaangażowanie i ogromny wkład w nasze postępy na przestrzeni trzech sezonów. Kiedy Nico zdecydował się do nas dołączyć, zespół był na piątym miejscu. W zeszłym roku doprowadził nas na czwarte i zajął siódme miejsce wśród kierowców. Zbliżający się koniec jego kontraktu sprawił, że decyzja ta była trudna, ponieważ Nico był filarem tego postępu. Pierwsza część aktualnego sezonu była trudniejsza, ale wiem, że możemy na niego liczyć i wspólnie realizować się przez drugą połowę."