Formuła 1

Marcus Ericsson - Sauber

Ericsson: Błąd podczas wyprzedzania Bottasa przyczyną wypadku w Q1

Szwed źle ocenił sytuację, gdy mijał Valtteriego Bottasa w trakcie swojego szybkiego okrążenia pierwszego segmentu sesji kwalifikacyjnej i dlatego wypadł z toru w siódmym zakręcie.

Docisk aerodynamiczny staje się mniejszy wtedy, gdy tuż przed jednym autem znajduje się drugie. Dokładnie to sprawiło, że kierowca Saubera nie zmieścił się w siódmym wirażu i zakończył kwalifikacje na torze Suzuka w barierze.

Po prostu straciłem docisk na przedniej osi. Wiedziałem, że była tam maszyna, ale znajdowała się po wewnętrznej, więc uznałem, że wszystko będzie w porządku. Okazało się jednak, że tyle wystarczyło, aby zakłócić strugę powietrza. Możecie spojrzeć na dane i tam zauważycie, że miałem znacznie więcej podsterowności niż na poprzednim okrążeniu. Nie jest to wymówka, oczywiście pojechałem zbyt szybko w porównaniu do tego, jakim poziomem docisku dysponowałem – powiedział Marcus Ericsson cytowany przez Motorsport.com.

Szwed przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że jest odpowiedzialny za ten błąd.

Auta są wrażliwe na wiatr, więc jeśli struga powietrza się zmienia, musisz się liczyć z tym, że stracisz przyczepność. Popełniłem błąd rachunkowy, dlatego wyjechałem za szeroko. Jest to złe miejsce, ponieważ jeśli tu opuścisz tor jednym kołem, to jest koniec gry – podsumował kierowca Saubera.

Marcus Ericsson wystartuje do GP Japonii z ostatniej pozycji.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone