Ecclestone: Wolff może zostać dyrektorem wykonawczym w zespole Aston Martin

Ecclestone: Wolff może zostać dyrektorem wykonawczym w zespole Aston Martin

Mimo okresu pełnej stagnacji w Formule 1, cały czas dużo dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Według byłego szefa królowej sportów motorowych, Berniego Ecclestone'a, dotychczasowe plotki łączące Toto Wolffa z zespołem Lawrence’a Strolla mogą wkrótce znaleźć swoje odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym.

W ostatnich miesiącach bardzo dużo spekulowało się w środowisku F1 o przyszłości Toto Wolffa w zespole z Brackley. Spekulacje te zostały jeszcze bardziej podgrzane w momencie, gdy Daimler ogłosił cięcia kosztów, które miały również uderzyć w fabryczny zespół Mercedesa w F1. Wówczas Austriak był przymierzany do objęcia posady, którą obecnie sprawuje Chase Carey. Na takie doniesienia medialne momentalnie zareagował zespół Ferrari, który zakomunikował, że zablokuje kandydaturę Toto Wolffa na szefa F1.

Drugim kierunkiem, który miałby obrać Toto Wolff może być zespół Lawrence’a Strolla, który od przyszłego roku będzie przemianowany na fabryczny zespół Aston Martin. Nieobecność Toto Wolffa na ostatnim internetowym zebraniu szefów zespołów została odebrana w mediach branżowych jako pierwszy sygnał, który może wskazywać, że drogi Wolffa z Mercedesem mogą powoli rozchodzić się w innych kierunkach. Wówczas Austriak był zastąpiony przez Jamesa Alissona. W tego typu spekulacjach należy jednak zachować chłodną głowę, ponieważ dotychczas żadna ze stron nie zasygnalizowała, że współpraca ta miałaby zmierzać ku końcowi.

Lawrence Stroll początkowo zakupił 16,7% akcji Astona Martina. W ostatnich dniach jednak ówczesny pakiet został rozszerzony i obecnie kanadyjski miliarder wraz ze swoimi partnerami posiada 25% udziałów.

Swoim zdaniem na ten temat podzielił się były właściciel F1, Bernie Ecclestone, który uważa, że drogi Strolla i Wolffa wkrótce się połączą.

„Toto Wolff w ostatnim czasie bardzo zaprzyjaźnił się z Lawrence’m Strollem. Uważam, że może to wkrótce zaowocować w transfer Wolffa do zespołu kanadyjskiego inwestora. Stroll posiada bardzo zgrany zespół, który jest w posiadaniu dużych udziałów w Aston Martinie. To może przekonać Wolffa do objęcia w nowym zespole funkcji dyrektora wykonawczego” – powiedział w rozmowie z GP Fans Bernie Ecclestone.