Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Druga lokata startowa do GP Singapuru zaskoczeniem dla Verstappena

Problemy Maxa Verstappena podczas sobotniej sesji treningowej nie zapowiadały dobrego występu, jednak Holender wspiął się na wyżyny możliwości swojej maszyny i wywalczył drugą lokatę startową do GP Singapuru.

Nic nie zapowiadało tak dobrego okrążenia w wykonaniu Verstappena, który do najszybszego Hamiltona stracił 0.319 sekundy. Wszystko wskazywało na to, że główną walkę o pierwsze dwa rzędy przejmą kierowcy Ferrari i Mercedesa, którzy byli głównymi faworytami w walce na torze Marina Bay Street, po problemach kierowcy Red Bulla w sobotniej sesji treningowej, co nie pozwalało Verstappenowi z optymizmem podchodzić do kwalifikacji.

Rzeczywistość okazała się jednak odmienna i po bardzo dobrym okrążeniu Holender mógł cieszyć się z drugiej lokaty startowej, czym był mocno zaskoczony, po opuszczeniu bolidu.

Bardzo zaskakujące - powiedział Max Verstappen po wywalczeniu drugiej lokaty startowej do Grand Prix Singapuru.

To było dobre okrążenie, samochód działał naprawdę dobrze, zrobiliśmy naprawdę dobry krok od sesji treningowych do kwalifikacji i tego, jak przygotowaliśmy samochód.

Nawet z problemami, jakie mieliśmy - samochód po prostu wrzucał luz, co jest bardzo dziwne, jeśli chodzi o silnik, kiedy próbowałem wejść na obroty, po prostu go odcinało - nawet w Q3 miałem ten problem. Bardzo to dziwne, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wciąż jestem drugi.

Verstappen przyznał jednak, że zespół nadal nie wie, w czym tkwi problem, jeśli chodzi o jednostkę napędową, jednak jest optymistą przed niedzielnym wyścigiem.

Do tej pory nie wiadomo, co jest tego przyczyną, jednak podczas wyścigu powinno być lepiej, ponieważ nie jedziesz na pełnej mocy silnika. Zobaczymy jutro.

Zapytany o swoje szanse w wyścigu dodał: Wszystko zależy od startu. Jeśli uda się przejąć prowadzenie, na pewno masz dużą szansę. Zależy także od tego, kiedy pojawi się samochód bezpieczeństwa, ale start z drugiego miejsca daje lepsze możliwości niż piąta lub szósta lokata.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone