Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren Renault / © McLaren

Dobre tempo wyścigowe i idealna strategia kluczem do sukcesu McLarena

Chociaż sobotnie kwalifikacje zakończyły się dla Fernando Alonso i Stoffela Vandoorne'a miejscami numer 13 i 14, tak niedzielna rywalizacja przyniosła kolejne punkty dla zespołu z Woking.

Dwukrotny mistrz świata zaliczył bardzo dobry start i zdołał nawet wyprzedzić Lewisa Hamiltona startującego z pozycji numer dziewięć. Po kolejnych walkach z Renault, Haasem czy Force India, Fernando Alonso dojechał na solidnym siódmym miejscu.

To był kolejny udany wyścig dla nas. Wykonaliśmy dobre pit-stopy, mieliśmy świetną strategię i niezawodność. Wszyscy dzisiaj spisali się na medal, a oba samochody znalazły się w punktach. Wykonaliśmy niesamowity start, ponieważ w pewnym momencie znalazłem się przed Lewisem.

Patrząc na ogólny obraz całego weekendu, to słabe kwalifikacje przyniosły naprawdę pozytywny rezultat w niedzielę. Posiadanie 16 punktów po dwóch wyścigach jest obiecujące, jednak doskonale wiemy, że ten weekend nie był dla nas konkurencyjny. Musimy poprawić nasze osiągi. Nasz bolid ma ogromny potencjał i chcemy go wydobyć, jak najszybciej. Nadchodzą nowe części, które powinny pokazać, że McLaren ma potencjał – zakończył.

Stoffel Vandoorne, który startował tuż za hiszpańskim zawodnikiem, po starcie spadł na odległe dwudzieste miejsce. Dzięki bardzo dobrej startegi udało mu się jednak zakończyć wyścig na pozycji numer osiem z olbrzymią stratą do swojego kolegi z zespołu.

Po rozpoczęciu wyścigu nie spodziewałem się, że taki wynik jak ten będzie możliwy - powiedział Vandoorne. Miałem naprawdę bardzo słaby start. Udało nam się jednak dojechać w punktach, co jest przyjemne i pozytywne. Nasze tempo wyścigowe jest zawsze lepsze niż te kwalifikacyjne i udowodniliśmy to kolejny już raz. Stoczyłem kilka świetnych walk w zakręcie numer jeden. Miałem również bardzo śmiałe ruchy na torze.

W następnych kilku wyścigach poprawimy nasze osiągi, ponieważ start z wyższych miejsce, pozwala na uzyskanie lepszego wyniku w niedzielę. Te poprawy, zobaczymy w najbliższych wyścigach. Teraz musimy przeanalizować dane z tego wyścigu.

Kluczem do sukcesu w przypadku Mclarena było ich mocne tempo wyścigowe oraz w punkt dobrana strategia, która nawet mimo słabego startu w wykonaniu Vandoorne'a pozwoliła mu finiszować w czołowej dziesiątce.

Jak powiedział Eric Boullier: Wiedzieliśmy, że nasze tempo wyścigowe będzie bardzo dobrze. Wykorzystując okoliczności, które pojawiły w trakcie rywalizacji, zdecydowaliśmy na idealną strategię. Nasi kierowcy zarządzali paliwem i odczytali sytuację, jaka miała miejsce na torze. Fernando Alonso jechał po mistrzowsku naciskając na samochody z przodu. Natomiast Stoffel po fatalnym starcie przebił się na ósme miejsce. Naprawdę ogromne gratulacje dla nich. Prócz tego brawa należą się również mechanikom, którzy nie popełnili żadnego błędu. W tym momencie musimy ciężko pracować i poprawić osiągi kwalifikacyjne. Nastąpi to już w Chinach!

Na koniec przesyłamy najlepsze życzenia mechanikowi Ferrari i mamy nadzieję, że szybko się zregeneruje.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone