Daniił Kwiat o Grand Prix Niemiec: To był horror z czarną komedią

"Horror z czarną komedią", tak Daniił Kvyat opisał wyścig o Grand Prix Niemiec, w którym niespodziewanie wywalczył trzecią lokatę i zdobył drugie podium dla swojego zespołu Toro Rosso.

Rosyjski zawodnik rywalizację na torze Hockenheimring rozpoczął z czternastej lokaty i znaczną część mokrego wyścigu spędził w drugiej dziesiątce. Wszystko zmieniło się, gdy obiekt zaczął przesychać, co z odpowiednimi decyzjami dało mu możliwość walki o czołowe lokaty.

Szybki zjazd po opony na suchą nawierzchnię, pod koniec wyścigu, wykorzystując wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa, a następnie zjazd pozostałych zawodników spowodował, że kierowca Toro Rosso z dziesiątej lokaty awansował na trzecią.

Po wznowieniu wyścigu Kwiat bardzo szybko uporał się z jadącym przed nim Lancem Strollem i większą część ostatnich okrążeń jechał na drugim miejscu, jednak finalnie został wyprzedzony przez Sebastiana Vettela i minął linię mety na trzeciej pozycji.

"To był horror z czarną komedią" - opisał rywalizację na torze Hockenheimring Daniił Kwiat. "W pewnym momencie pomyślałem, że wyścig się dla mnie zakończył, ale ponownie wróciłem do rywalizacji. To było niesamowite."

"To był rollercoster. Trochę jak cała moja kariera."

"Z mojej strony chciałem swoje podium zadedykować mojej partnerce Kelly i mojej córce."

"Jestem bardzo zadowolony z tego podium, fantastycznego także dla zespołu, którzy ostatnie wywalczyli jedenaście lat temu, z Sebastianem w 2008 roku. Myślę, że wszyscy są dzisiaj naprawdę szczęśliwi" - dodał Rosjanin.

Trzecia lokata Daniiła Kwiata, a także szósta Alexandra Albona spowodowała, że zespół Toro Rosso awansował w klasyfikacji konstruktorów na piątą lokatę.