Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Daniel Ricciardo zostanie cofnięty na starcie GP Hiszpanii za incydent z Daniiłem Kwiatem

Sędziowie przeanalizowali incydent pomiędzy Danielem Ricciardo oraz Daniiłem Kwiatem i nałożyli na Australijczyka karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie do wyścigu o GP Hiszpanii.

Obaj kierowcy walczyli na torze w Baku o dziesiąte miejsce. Na jednym z okrążeń Daniel Ricciardo zaatakował Daniiła Kwiata, lecz przestrzelił punkt hamowania do trzeciego zakrętu, co doprowadziło do wypadnięcia poza tor zawodników. Pomiędzy rywalami nie doszło jednak do kontaktu i wydawało się, że obaj powrócą do rywalizacji.

Daniel Ricciardo postanowił wycofać z alei wyjazdowej i wrócić na tor, lecz nie zauważył za sobą stojącego samochodu Daniiła Kwiata. Zawodnik Renault doprowadził więc do kontaktu, który był na tyle mocny, że uszkodził oba auta. Chwilę później zarówno Australijczyk, jak i Rosjanin wycofali się z wyścigu.

Sędziowie przeanalizowali po zakończeniu GP Azerbejdżanu ten incydent i wysłuchali wyjaśnień dwójki kierowców. Ostatecznie uznali oni Ricciardo za winnego tej kolizji i ukarali go karą cofnięcia o trzy pozycje na starcie do GP Hiszpanii oraz dodali do jego wyścigowej licencji 2 punkty karne.

Rywalizację na torze pod Barceloną zaplanowano w dniach 10-12 maja.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone