Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Daniel Ricciardo zadowolony po czwartej lokacie z Renault w GP Włoch

Daniel Ricciardo wywalczył czwartą lokatę podczas Grand Prix Włoch na torze Monza, co jest najlepszym wynikiem w barwach francuskiego producenta.

Australijczyk rywalizację na torze Monza rozpoczął przed zespołowym kolegą, jednak już w drugim zakręcie stracił swoją lokatę na rzecz zespołowego kolegi.

Walka pomiędzy kierowcami Renault zakończyła się jednak zwycięstwem Ricciardo, jednak obaj mogli cieszyć się awansem o jedną lokatę po problemach Sebastiana Vettela, który spadł na koniec stawki.

Ricciardo walkę na torze zakończył ostatecznie na czwartej lokacie, przed Nico Hulkenbergiem i kolejnym w zestawieniu Alexandrem Albonem.

"Zasłużyliśmy dzisiaj na to" - powiedział Daniel Ricciardo po czwartej lokacie na torze Monza. "Odpowiada mojemu najlepszemu jak dotąd wynikowi na torze Monza, a robienie tego z Renault jest świetne."

"Widziałem walkę na czele i pomyślałem, że może być duża szansa na zdobycie mocnych punktów. Jestem bardzo szczęśliwy ze swojego wyniku, a także zespołu."

"Oczywiście Sebastian trochę nam pomógł, ale kiedy jechaliśmy na czwartym miejscu, pomyślałem, że zdecydowanie mamy do tego tempo."

"Zdobycie najlepszego wyniku zespołu od powrotu do Formuły 1, czwarte i piąte miejsce, na torze wymagającym bardzo wiele od silnia, komplementuje Renault i ich ciężką pracę."

"Tempo wyścigowe było naprawdę dobre i stanowi dobrą nagrodę dla zespołu. Jest to jednak bardzo spóźniony wynik w tym roku" - dodał Australijczyk.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone