Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

Daniel Ricciardo: To mógł być dobry wyścig dla naszego zespołu

Daniel Ricciardo nie zaliczy GP Niemiec do udanych, a wszystko przez usterkę mechaniczną swojego bolidu na 29 okrążeniu.

Podczas dojazdu do 6 zakrętu, bolid zaczął wydawać niepokojący dźwięk, a po wciśnięciu gazu po wyjściu z zakrętu ewidentnie tracił moc i już wiedziałem że muszę wycofać się z wyścigu - tłumaczył Australijczyk.

Przypomnijmy, że zespół postanowił wymienić komponenty jednostki napędowej w bolidzie Australijczyka, nie przypadkowo na GP Niemiec, ponieważ zespół Red Bulla za wszelką cenę chciał uniknąć kary podczas przyszłotygodniowego GP Węgier, gdzie celują w dublet. Karą za wymianę jednostki napędowej był start z 19. pozycji do dzisiejszego wyścigu.

Pierwsze okrążenia na oponach pośrednich były dla mnie bardzo ciężkie, miałem duże problemy z nimi, z bardzo małą przyczepnością i jazdą w gęstym tłumie bolidów. Jednak z czasem gdy opony nabrały odpowiedniej temperatury, a tor zrobił się w miarę pusty przede mną, mogłem kręcić konkurencyjne czasy.

Początek wyśigu był dla nas trudny, lecz z czasem złapaliśmy dobry rytm i myślę, że gdyby nie awaria udałoby się dowieść solidne punkty. Niestety taka jest F1 i za każdym razem gdy musisz wycofać się z wyścigu, odczuwasz duży niedosyt, ale niestety nic z tym nie da się zrobić - powiedział po wyścigu Daniel Ricciardo.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone