Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Daniel Ricciardo poza zasięgiem Lewisa Hamiltona w kwalifikacjach

Lewis Hamilton nie był zadowolony z trzeciej pozycji w kwalifikacjach, jednak przyjeżdżając do Monte Carlo, Mercedes zdawał sobie sprawę, że nie będzie to idealny dla nich tor.

Niemniej jednak rezultat jest lepszy niż ten z ubiegłego roku, kiedy Hamiltona zabrakło nawet w Q3, a kolejnym pozytywem dla Brytyjczyka jest fakt, że Sebastian Vettel - główny rywal w mistrzostwach Lewisa Hamiltona - również nie wywalczył pole position.

Hamilton po sesji kwalifikacyjnej pogratulował Ricciardo wspaniałego czasu, który zapewnił mu pierwsze pole startowe, czyli wynik 1:10.810.

Gratulacje dla Daniela, wykonali dobrą robotę. My nie mieliśmy tempa, aby móc z nimi walczyć - przyznał Brytyjczyk.

Czterokrotny mistrz świata dodał również, że nie był w stanie wykrzesać więcej ze swojego samochodu.

To była naprawdę dobra sesja - powiedział w rozmowie z Channel 4. Zrobiłem co mogłem, nie mogliśmy ich po prostu dogonić. Nawet przy perfekcyjnym okrążeniu nie bylibyśmy w stanie złapać Red Bulla. Mieli po prostu lepsze osiągi, zwłaszcza w ostatnim sektorze.

Miałem bardzo dobre pierwsze okrążenie, jednak podczas drugiego chciałem dać z siebie wszystko. Byłem na dobrej drodze przez pewien czas, ale nie potrafiłem tego utrzymać. Nie popełniłem żadnych błędów ani nic takiego, po prostu czas umykał na okrążeniu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone