Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

Daniel Ricciardo otrzyma karę przesunięcia na starcie do GP Kanady

Adrian Newey zapowiedział, że Australijczyk skorzysta podczas GP Kanady z trzeciego w tym sezonie MGU-K, co jednoznacznie wiąże się z karą przesunięcia o dziesięć pozycji na starcie do wyścigu.

Daniel Ricciardo wygrał GP Monako pomimo problemów z MGU-K. Jak się okazało ten element jednostki napędowej nie jest na tyle uszkodzony, że jego ponowne użycie będzie niemożliwe.

Podczas GP Chin w aucie Australijczyka wymieniono cały silnik, a przypomnijmy, że w tym sezonie zespoły obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące wytrzymałości wszystkich elementów jednostki napędowej. Bezkarnie w całym sezonie kierowca może skorzystać z trzech egzemplarzy MGU-H, silnika spalinowego oraz turbosprężarki, a zaledwie dwóch MGU-K, elektroniki oraz magazynów energii.

W związku z tym automatycznie Daniela Ricciardo czeka kara przesunięcia na starcie do GP Kanady o dziesięć pozycji. Jeżeli jednak, co jest bardzo prawdopodobne, zespół Red Bull Racing zdecyduje się wymienić w jego maszynie całą jednostkę napędową, to łącznie przekroczy 15 pozycji, a to w świetle obecnych przepisów oznacza, że do zawodów wystartuje z końca stawki.

Z pewnością otrzyma kilka kar w Montrealu, ale nie wiemy jeszcze, ile ich będzie. Jedną z ważnych rzeczy będzie to, czy bateria jest zniszczona po GP Monako, dopóki nie poznamy odpowiedzi Renault, nie wiemy z czym będziemy się zmagali. Za MGU-K definitywnie otrzymamy karę – powiedział dla Reuters Adrian Newey, dyrektor techniczny zespołu Red Bull Racing.

Renault na GP Kanady przywiezie ulepszone jednostki napędowe. Wiele wskazuje na to, że Daniel Ricciardo będzie jednym z kierowców, którzy z nich skorzystają.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone