Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo o swojej przyszłości: Rozmawiam tylko z Red Bulllem

Daniel Ricciardo przyznaje, że na temat swojej przyszłości w Formule 1 rozmawiał jak dotąd tylko z zespołem Red Bull Racing, choć w ostatnim czasie wiele źródeł mówiło o podpisaniu wstępnego kontraktu przez Australijczyka ze stajnią Ferrari.

Pod koniec tego roku kończy się aktualna umowa Ricciardo z Red Bull Racing z kolei w ekipach Ferrari i Mercedes mogą pojawić się wolne miejsca na sezon 2019.

Rozmawiałem tylko z Red Bullem - powiedział Ricciardo podczas GP Azerbejdżanu. Prowadziliśmy rozmowy nawet rok temu i byliśmy otwarci, również w mediach zespół mówił, że są zainteresowani, aby mnie zatrzymać. Jestem świadomy innych doniesień, ale nie było niczego innego i nie są one prawdziwe.

Jak dodał, najważniejszym czynnikiem przy wyborze zespołu będzie posiadanie jak najszybszego samochodu, a nie sama ciekawość i chęć zmian. Poza tym Ricciardo związany jest z Red Bullem od dziesięciu lat, kiedy dołączył do juniorskiego zespołu Red Bulla.

Sądzę, że ciekawość nie pokona faktów. Pod względem tego jakie opcje będę miał i który samochód będzie ostatecznie najszybszy, w którym będę mógł się ścigać - to jest szczytem mojej listy - dodał Ricciardo.

Nie poszedłbym w inne miejsce tylko dla zmiany, a jeśli już się na nią zdecyduję to wybiorę coś, co jest potencjalnie lepsze.

Z pewnością zawsze towarzyszy mi pewna lojalność wobec Red Bulla. Wszystko zaczęło się w 2008 roku i to już dziesięć lat odkąd dołączyłem do Red Bull Junior Team.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone