Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Daniel Ricciardo: Musimy pozostać czwartą siłą w Formule 1

Nowy kierowca zespołu Renault, Daniel Ricciardo, nie po raz pierwszy stwierdza, że celem jego zespołu na sezon 2019, jest zmniejszenie do minimum straty do trzech czołowych ekip w stawce oraz obrona czwartej pozycji w klasyfikacji konstruktorów.

Sympatyczny Australijczyk ma za sobą pracowity dzień na torze w Montmelo, podczas którego pokonał 72 okrążenia, a jego najlepszy czas to: 1:22.597

Daniel Ricciardo zapytany po środowych jazdach, czy zespół Renault, jest nadal na czele, tzw. Grupy B w Formule 1, odpowiedział: "Chciałbym myśleć, że tak jest, lecz aktualnie ciężko stwierdzić, jaki mamy układ sił w Formule 1. Nie mamy po prostu twardych dowodów na to, że jesteśmy najlepsi w Grupie B, czas zweryfikuje wkrótce, kto będzie, w jakim miejscu i z kim będzie się ścigał w nadchodzącym sezonie."

Jeżeli chodzi o cele Daniela i zespołu Renault na nadchodzący sezon, to są one niezmienne: poprawa tempa, minimalizacja start do trzech topowych ekip oraz utrzymanie czwartego miejsca w mistrzostwach konstruktorów.

"Naszym celem na nadchodzący sezon, jest przede wszystkim poprawa wydajności naszego bolidu, utrzymanie czwartej pozycji wśród konstruktów, co może być dość ciężkie, patrząc na formę naszych rywali, lecz wierze mocno, że uda nam się to zrobić."

"Ostatnim celem jest oczywiście nadgonienie, jak najbardziej tylko się da, trzech topowych zespołów. Czy nam się to uda, okaże się wkrótce, jednak szczerze wierzę, że damy radę. Mamy wielu wspaniałych ludzi w ekipie, którzy ciężko pracują na sukces zespołu, w takim przypadku, to musi się udać" - dodał Australijczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone